Czy przy wyborze ubezpieczenia OC warto kierować się rankingami?

W sieci nie brakuje rankingów usług i produktów, których zadaniem jest pomaganie konsumentom w podjęciu optymalnej decyzji zakupowej. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, przede wszystkim ubezpieczenia OC. Po czym poznać, że dany ranking jest rzetelny i godny uwagi? Czy warto kierować się wyłącznie rankingami?

Rankingi przygotowane przez ekspertów

Ranking rankingowy nierówny. Teoretycznie zestawienie polis ubezpieczeniowych przygotować może każdy internauta. Dlatego, przed zapoznaniem się z wnioskami autora, dobrze jest sprawdzić jego doświadczenie. Osoby związane z branżą ubezpieczeniową lub zajmujące się tymi zagadnieniami od lat z natury rzeczy przedstawiają bardziej wiarygodne informacje dotyczące ofert poszczególnych towarzystw i są w stanie trafnie wskazać ich wady i zalety. Rzetelnym źródłem rankingów i artykułów poradnikowych jest strona internetowa porównywarki ubezpieczeniowej KioskPolis.

Regularnie uzupełniane rankingi

Przy wyborze polisy OC warto kierować się rankingami ubezpieczeniowymi pod warunkiem, że są one aktualne. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych dynamicznie się zmieniają. Wbrew pozorom nie zawsze najtańsze ubezpieczenie OC oznacza najlepszą ofertę. Ubezpieczyciele przyciągają bowiem klientów dodatkowymi promocjami, które mają charakter sezonowy.

Ponadto do polisy OC nierzadko dodaje się rozszerzenia i ciekawe usługi dodatkowe. W identycznej cenie u innego ubezpieczyciela można więc zyskać na przykład zieloną kartę czy gwarancję podstawienia auta zastępczego. Bardzo interesującą opcję stanowi bezpośrednia likwidacja szkód, która przebiega zwykle szybciej niż likwidacja w tradycyjnym modelu.

Subiektywne spojrzenie na korzyści

Istotą rankingu jest uszeregowanie ofert od najbardziej do najmniej korzystnej. Gdyby chodziło wyłącznie o cenę polisy OC, sprawa jest jasna, ale w wielu przypadkach warto spojrzeć na ofertę subiektywnie. Wspomniana już zielona karta stanowi bardzo użyteczny dodatek dla osób, które często podróżują własnym autem na wschód Europy lub poza kontynent. Dla innych będzie natomiast bezużyteczna.

Mniej doświadczeni kierowcy powinni natomiast zainteresować się dostępnym w pakiecie z ubezpieczeniem OC podstawowym pakietem Assistance, który pomoże w kryzysowych sytuacjach, na przykład awarii auta na środku drogi. Podróżujący samochodem regularnie np. do pracy, powinni rozważyć opcję auta zastępczego. Właściciele pojazdów, którym zależy przede wszystkim na jak najniższej cenie, powinni natomiast zapoznać się z artykułami branżowymi, na przykład pod tym adresem: https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/.

Wstęp do przemyślanego wyboru

Rzetelnie przygotowane rankingi są bardzo wartościowe, ale należy je traktować raczej jako sposób na wstępne rozeznanie na rynku, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Kolejnym krokiem, który warto podjąć, jest porównanie jak największej liczby ofert. Dziś jest to możliwe bez wychodzenia z domu za sprawą internetowego kalkulatora OC od KioskPolis. Im więcej ofert zostanie przeanalizowanych dzięki czytelnemu porównaniu, tym większa szansa na znalezienie najkorzystniejszej.

Okazuje się, że wybór polisy OC, który nie sprowadza się wyłącznie do wysokości składki – to złożona decyzja. Na szczęście rankingi i porównywarka ubezpieczeń OC KioskPolis ułatwiają podjęcie jej w sposób świadomy.