5 sposobów na poprawienie komunikacji w Twojej firmie.

Dobrze działająca firma, bez względu na wielkość, musi odpowiednio sprawnie się komunikować, aby ułatwić przepływ informacji oraz zmaksymalizować wydajność swoich działań. Istnieją różne narzędzia, które sprawiają, że komunikacja wewnątrzfirmowa może obywać się w sposób prosty i skuteczny, a jednocześnie profesjonalny. Jak zatem na 5 różnych sposobów poprawić komunikację w firmie?

1. Używanie profesjonalnych narzędzi

W wielu firmach problemy z komunikacją pojawiają się w momencie, kiedy to istnieje równocześnie wiele komunikatorów, które wprowadzają chaos. Dlatego warto zdecydować się na jeden, który będzie na tyle prosty w użyciu, że nie będzie konieczne długie wdrażanie. Należy do nich Workplace by Facebook, platforma przystosowana indywidualnie do konkretnego przedsiębiorstwa, bazująca na znanych rozwiązaniach.

2. Ułatwienie współpracy dla osób pracujących zdalnie

Problemem komunikacji w dużych firmach oraz tych oferujących pracę zdalną jest fakt, że nie ma możliwości fizycznych spotkań, co spowalnia działania i wydłuża łańcuch komunikacyjny. Workplace by facebook jest rozwiązaniem, przy którym nie ma znaczenia, czy wykonuje się pracę z biura, czy z domu. Co więcej, sprawdzi się również dla pracowników pracujących w systemie zdalnym, którzy potrzebują dostępu do informacji z każdego miejsca na świecie.

3. Umożliwienie działań online

W przypadku projektów skomplikowanych, czy wykorzystujących wiedzę kilkunastu osób, sprawna komunikacji opiera się na szybkiej wymianie informacji. Można usprawnić ten proces przez umożliwienie członkom zespołu działania w sieci. Workplace by facebook, poza tworzeniem grup, komunikacją między konkretnymi zespołami, oferuje on również dostęp do wideoczatów w formie live’a, dzięki czemu możliwa jest sprawna wymiana informacji nie tylko w obrębie jednego oddziału, ale również dla wielu oddziałów firm.

4. Budowanie relacji

Ludzie, którzy się znają, lepiej się ze sobą komunikują, a co za tym idzie, wydajniej pracują. Dlatego też tworzenie sytuacji, kiedy to pracownicy mogą się wykazać, pokazać jakie mają umiejętności, bądź czym się interesują, sprawia, że w firmie zaczynają się tworzyć więzi.

5. Uproszczenie procesu komunikacji

Workplace by facebook jest platformą dedykowaną dla komunikacji wewnątrz firmy i sprawnego zarządzania dużą liczbą osób. Jego zaletą jest prostota i łatwość obsługi- każdy z nas ma facebooka, zna jego możliwości i korzysta z udogodnień oferowanych przez portal, dlatego też przeniesienie szkieletu pod działania firmowe jest strzałem w dziesiątkę. Pracownicy nie będą mieć problemów z korzystaniem z serwisu, a jest to narzędzie, które perfekcyjnie wpisuje się w dobry program onboardingowy.

Komunikacja w firmie jest kluczowym elementem sprawnego działania firmy. Wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań, opierających się o działania w sieci, daje wiele możliwości rozwoju i usprawnia komunikację z firmie, szczególnie wśród zespołów oraz osób działających w systemie pracy zdalnej. Jeśli zależy Ci na usprawnieniu komunikacji wewnątrzfirmowej zgłoś się do Fly On The Cloud w celu przetestowania rozwiązania wspierającego ten proces.