Polisa na życie – inwestycja w bezpieczeństwo Twoich bliskich

Utarło się, że ubezpieczenie na życie to polisa, z której pieniądze wypłacane są jedynie na wypadek śmierci. Nic bardziej mylnego. Polisa na życie to solidne zabezpieczenie na różne okoliczności, które mogą Cię spotkać.

Ubezpiecz swoje życie i zdrowie

Podstawą ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie bliskich na wypadek Twojej śmierci. Musisz jednak wiedzieć, że taka polisa może stanowić również zabezpieczenie finansowe, jeśli utracisz zdolność do samodzielnego życia lub pracy. Skoro utrzymujesz rodzinę, wykupienie polisy na życie jest wyrazem zdrowego rozsądku i odpowiedzialności.

Ubezpieczenie na życie może obejmować również wypłatę pieniędzy w razie choroby czy wypadku. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz skomponować swoją polisę tak, aby uwzględniała zarówno wypadki komunikacyjne, poważne zachorowania – w tym nowotwory – jak i konieczność pobytu w szpitalu i długotrwałego leczenia. Nie jesteś przecież w stanie przewidzieć, co wydarzy się jutro, a każdy, nawet drobny wypadek niesie za sobą koszty, które może pokryć ubezpieczyciel.

Czy polisa na życie może być inwestycją?

Tak. Swoją polisę na życie możesz połączyć z planem inwestycyjnym. Dzięki temu, na wypadek Twojej śmierci lub po rozwiązaniu umowy ubezpieczeniowej, wypłacone będą dodatkowe pieniądze. Jak to działa? Możesz zdecydować, że część Twojej składki zostanie ulokowana w fundusze inwestycyjne. Dzięki temu, płacąc jedną składkę, równocześnie zapewnisz sobie ochronę ubezpieczeniową i zainwestujesz dodatkowe środki. Wygodne, prawda?

Sam decydujesz o tym, na jakim poziomie ryzyka będziesz inwestować. Jeśli orientujesz się w trendach na rynku finansowym, wybierz fundusze samodzielnie. Jeśli natomiast nie wiesz, w co zainwestować, skorzystaj z pomocy doradcy i wybierz gotowe, opracowane przez specjalistów rozwiązanie. Jest to opcja, którą Ty wybierasz. Nie musisz się na nią decydować, podpisując umowę ubezpieczenia na życie. Co więcej, jeśli zechcesz z niej zrezygnować w trakcie trwania umowy i postanowisz wycofać część lub całość środków z Twojego konta inwestycyjnego, możesz to zrobić bez żadnych dodatkowych opłat.

Wykupując polisę na życie, ubezpieczasz się więc nie tylko na wypadek śmierci, ale obejmujesz ochroną ubezpieczeniową siebie i swoją rodzinę, ułatwiając sobie wyjście z wielu trudnych i skomplikowanych sytuacji zdrowotnych.