Przygotuj się na nadchodzący sezon – porządkowanie ogrodu

Zima teoretycznie jeszcze trwa, ale pogoda nastraja do tego, by pomyśleć o aranżacji swojego ogrodu. Zanim jednak zajmiemy się jego estetyką, zadbajmy o to, aby ta przestrzeń była uporządkowana. Liczą się zarówno wypielęgnowane rośliny, jak i wygospodarowanie miejsca, w którym będą przechowywane ogrodowe akcesoria.

Inwestycja w szafy i skrzynie ogrodowe

Wiemy to z własnego doświadczenia, sprzątanie w domu przebiega szybko i bez bólu tylko wtedy, gdy wszystko odkładamy na swoje miejsce. Nie mamy problemu ze znalezieniem ściereczek, akcesoriów do sprzątania i produktów do mycia oraz czyszczenia. Jest to również kwestia naszego bezpieczeństwa. Nikt nie chce się potknąć i przewrócić o porozstawiane wszędzie wiadra, mopy, szczotki i inne artykuły, z których się korzysta podczas sprzątania. To ryzyko jeszcze większego bałaganu, a co gorsza zrobienia sobie krzywdy.

W naszych ogrodach jeszcze bardziej musimy zadbać o taki sposób zagospodarowania przestrzeni, aby ostre i ciężkie narzędzia nie pałętały się pod nogami. W tym celu możemy wybierać pośród szaf, szafek i skrzyń ogrodowych. Znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych, np. Bazkar.pl.

To pojemne i przede wszystkim praktyczne elementy wyposażenia ogrodu. Można w nich przechowywać narzędzia ogrodowe, poduszki i koce stosowane do uczynienia mebli jeszcze wygodniejszymi, zabawki dziecięce oraz wszystko to, z czego korzystamy pośród zielonej przestrzeni.

Atutem szafek i skrzyń ogrodowych jest trwałość, a do tego estetyka, która odpowiada otoczeniu przyrody. Ciekawe kształty oraz różnorodne wymiary do wyboru.

Dla majsterkowicza

Nie zapominajmy o miłośnikach majsterkowania oraz tych, którzy lubią samodzielnie wykonywać meble ogrodowe czy też dekoracje. Oni powinni mieć pod ręką szereg narzędzi i akcesoriów, które bezwzględnie muszą być odpowiednio przechowywane. Piły, dłuta, gwoździe, młotki, śruby i wiele innych. Te produkty są zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia domowników spędzających czas w ogrodzie. Ustawiając w miejscu, w którym najczęściej pracuje majsterkowicz, praktyczną skrzynię ogrodową lub szafkę narzędziową, możemy maksymalnie zminimalizować ryzyko niefortunnych wypadków.

Nie tylko do ogrodu

Gdy już uporządkujemy ogród i zadbamy o to, aby każdy artykuł miał swoje miejsce, pomyślmy nad zagospodarowaniem tarasu, który łączy przestrzeń domową i zieloną architekturę. I tutaj możemy ustawić np. skrzynię ogrodową. Pomieścimy w niej dekoracje, drobiazgi i poduszki, których używamy na tarasie zapraszając gości.

Nie będziemy martwić się o ograniczoną przestrzeń, bo wreszcie na tarasie i w ogrodzie przestanie panować dotychczasowy bałagan. Ta nasza zielona aranżacja nabierze kształtu, harmonii, a korzystanie z niej stanie się prawdziwą przyjemnością!

O produktach do ogrodu pomyślmy już teraz. Skorzystajmy z wyprzedaży lub zapolujmy na przedsprzedaż nowych kolekcji. Poszukajmy dodatków i akcesoriów, które nie tylko upiększą przydomową przestrzeń.