Jak pozbyć się łupieżu?

jak się pozbyć łupieżu

Łupież to odwieczny wróg zarówno osób młodszych, jak i starszych. Przyczyny powstawania łupieżu  są bardzo zróżnicowane i jest ich niemało. Najczęstsze to stosowanie złych szamponów, nie najlepsza dieta, a także choroby skutkujące złuszczaniem się skóry. Jak pozbyć się łupieżu?

Istnieje wiele metod zwalczania łupieżu naturalnych  i farmakologicznych. Na tych ostatnich skupiać się nie będziemy. Wystarczy, że odwiedzisz drogerię lub aptekę i wybierzesz jeden z wielu szamponów.  My radzimy byście wykorzystali domowe metody walki z łupieżem. Warto je sprawdzić, gdyż są one stosowane od wielu lat.

Pozbycie się łupieżu metodami naturalnymi opiera się na naparach. Aby takowy przygotować należy zaopatrzyć się w zioła, gorącą wodę i ocet. A teraz kilka słów o najważniejszych, czyli ziołowych składnikach:

  • Napar z liści pokrzywy.  Garść pokrzyw należy zalać ¼ litra zagotowanego octu po czym odstawić na 20 minut po czym przecedzić. Włosy przemywać co drugi dzien.
  • Napar z liści  mięty. Świeżość mięty ma dobry wpływ na skórę głowy oraz wzmacnia włosy. Garść mięty zalewamy litrem octu winnego i odstawiamy na dwa tygodnie w ciepłe lub nasłonecznione miejsce. Następnie odcedzamy napar i stosujemy co kilka dni.
  • Domowy szampon pokrzywowy.  Łyżkę liści pokrzywmy mieszamy z łyżką  korzeni mydelnicy i zalewamy szklanką gorącej wody. Czekamy, aż zioła naciągną, odcedzamy i myjemy włosy.
  • Napar z nagietka. Potrzebne nam będą 2 łyżeczki nagietka i litr wrzątku. Przygotowanym naparem przemywać włosy po każdym myciu.
  • Cytrynowy masaż głowy. Jest jedną z rzadziej stosowanych choć wysoce skutecznych metod. Jednocześnie bardzo prosty w stosowaniu. Wystarczy połówką cytryny natrzeć głowę i pozostawić na kilka minut. Pozostałości spłukać wodą, a sam masaż można powtarzać co tydzień.
  • Maseczka z jogurtu naturalnego. Oczywiście wykluczamy użycie jogurtów smakowych na rzecz tego naturalnego. Bakterie zawarte w jogurcie mają zbawienny wpływ na skórę głowy i przywracają jej równowagę. Jogurt nakładamy na głowę po czym przykrywamy ją ręcznikiem na godzinę. Po tym czasie pozostałości spłukujemy wodą.
  • Maseczka z jajka. Jedna z najczęściej stosowanych metod, która wykorzystuje zarówno białko jak i żółtko jaja. To pierwsze ubijamy na pianę i dodajemy żółtko. Całość nakładamy na głowę na pół godziny, po czym spłukujemy wodą.