Gdzie bezpiecznie i korzystnie sprzedać złoto?

Ogromne marże pobierane przez lombardy, które dla większości Polaków stanowią jedyny punkt szybkiego upłynnienia swojego złota, sprawiają, że jego sprzedaż może wydawać się mocno nieopłacalna. Nie jest to jednak prawda, ponieważ rynek skupu złota stale jest wzbogacany o punkty wyspecjalizowane w sprzedaży i kupowaniu inwestycyjnych metali szlachetnych. I to właśnie tam powinniśmy się udać.

Dlaczego lombardy są nieopłacalne?

Nie ma co ukrywać, że sprzedaż złota w lombardzie to najmniej dochodowy ruch z punktu widzenia inwestora. Cena, którą zaproponuje nam pracownik dowolnego lombardu, naturalnie będzie o wiele niższa niż rynkowa cena złota. Dzieje się tak, ponieważ lombardy przede wszystkim zarabiają na pożyczaniu pieniędzy osobom, które z różnych względów nie mogą uzyskać pożyczki np. w banku. Świadomość, że klient może nie być w stanie spłacić swojej pożyczki sprawia, że lombard znacznie obniża cenę, tak by w razie konieczności sprzedaży powierzonego złota mógł na nim odpowiednio dużo zarobić.

Skup złota u dealera metali

Świetną alternatywą dla niekorzystnej polityki lombardów będzie punkt skupu prowadzony przez większy kantor czy dealera metali szlachetnych. Główną zaletą dokonania transakcji z profesjonalnym dealerem jest atrakcyjna kwota, zawsze wypłacana od razu np. w formie gotówkowej. Warto również wspomnieć o szerszych możliwościach inwestorskich, gdyż punkty takie skupują złoto o różnej czystości i postaci – zarówno złote monety bulionowe, złote sztaby, jak i złom biżuterii. Dodatkowo, najlepszym wyborem będzie skup złota, który możemy odwiedzić stacjonarnie – mimo, iż proponowana cena może być delikatnie niższa niż w skupie internetowym, przy takim rozwiązaniu nie ryzykujemy utraty naszych zasobów wskutek przekazania ich kurierowi nieznanej firmy. Wszystkie te cechy reprezentuje sobą Skup złota w Tavex, wiodącego dealera metali szlachetnych w Europie Północnej.