Kurzajki – jak z nimi walczyć?

Chyba każdy wie, czym są kurzajki. Te nieciekawie wyglądające brodawki, pojawiają się najczęściej na dłoniach i stopach, wywołane są wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Na szczęście nie wywołują dolegliwości bólowych, ale są nieestetyczne i każdy chce się ich jak najszybciej pozbyć.

Zarażenie

Szare, grudkowate, osiągają wielkość do kilkunastu milimetrów. W bardzo prosty sposób można się zarazić tym wirusem poprzez kontakt ze skórą lub przedmiotem dotykanym przez nosiciela. Często zakażenie lubi powracać, co nie jest optymistyczną wiadomością.

Jak się ich pozbyć?

To nie jest łatwe, ale często udaje się bardzo szybko z nimi uporać. Trzeba pamiętać, że nie można ich rozdrapywać, ponieważ mogą przenieść się na pozostałe częścią ciała, nawet na twarz, co na pewno nie będzie wyglądało estetycznie. W aptece można nabyć kilka rodzajów produktów zwalczających wirusa – są to m.in maści, zawierające kwas mlekowy i salicylowy, dzięki którym posmarowana zmiana na skórze złuszcza się .

Watrix działa na zasadzie zamrażania, czyli krioterapii, co uznaje się za bardziej skuteczne niż wysuszanie. Wartix jest skutecznym i bezpiecznym wyrobem medycznym -, dlatego tak wiele osób decyduje się na jego zastosowanie.. Kurzajka zostaje zamrożona w całości, aż po sam rdzeń. Zazwyczaj po10-14 dniach, brodawka powinna samoistnie odpaść, pozostawiając zregenerowany naskórek.

Jak stosować Wartix?

W skierowanym ku dołowi aplikatorowi należy umieścić kurzajkę tak, aby mogła się cała w nim znaleźć. Krawędzie komory muszą szczelnie przylegać do skóry. Następnie należy nacisnąć za pomocą kciuka na dozownik w sposób pozwalający na uwolnienie płynu zamrażającego. Aplikator trzeba przytrzymać 10 sekund nad zmianą skórną, a później powoli go zdjąć. Po aplikacji płynu możliwe jest uczucie lekkiego bólu i mrowienia w miejscu brodawki. Zabieg powtarza się w sytuacji, kiedy kurzajka nie odpadnie do dwóch tygodni po zamrożeniu. Zazwyczaj jednak wystarczy jedna dawka wyrobu medycznego , aby pozbyć się przykrego problemu.

Podsumowując – Wartix zamraża brodawkę przy udziale dimetyloeteru. Pod zmianą skórną tworzy się pęcherz, a pod nim z kolei powstaje nowa, zdrowa skóra.
Aby uniknąć zarażenia się wirusem, koniecznie trzeba często myć ręce, unikać kontaktu z zakażoną osobą oraz wzmocnić odporność organizmu.