Jak dbać o stopy? Sprawdź sprawdzone sposoby, które pozwolą Ci cieszyć się ich doskonałym stanem!

Nasz wygląd w dużej mierze może zaważyć na naszej pewność siebie i samopoczuciu, dlatego nie warto bagatelizować roli, którą odgrywa. Każda dbająca o siebie osoba wie, że na nasz wizerunek składa się wiele różnych czynników – nawet te, które na co dzień ukrywamy, a o których przypominamy sobie zazwyczaj latem, gdy pokazujemy więcej ciała. Należą do nich stopy, o które warto dbać cały rok! Jak? Dowiesz się w tym artykule.

Domowe SPA

To normalne, że po całym dniu nasze stopy są zmęczone i opuchnięte. Aby przynieść im ulgę, wystarczy miska z ciepłą wodą z dodatkiem specjalnego płynu do ich pielęgnacji lub soli. Mocz stopy przez około 15 minut i postaraj się zrelaksować na przykład z ulubionym czasopismem czy przed telewizorem. Do takich kąpieli dobrze sprawdzi się także napar z szałwii. Po wyciągnięciu stóp z wody, nie zapomnij o złuszczeniu martwego naskórka z nich. Do tego świetnie sprawdzi się specjalna tarka, która pozwoli przede wszystkim na jego pozbycie się z okolicy pięt. Jeśli nie będziemy tego robić regularnie, narazimy się na pękającą i suchą skórę. Paznokcie zawsze obcinaj na prosto – zaokrąglone mają tendencję do wrastania.

Wybierz właściwe produkty do pielęgnacji

Dbanie o stan skóry i paznokci na stopach obejmuje również wybór kosmetyków, które będą sprzyjać ich dobrej pielęgnacji. Po powyższym rytualne pielęgnacyjnym, dobrze jest zrobić sobie peeling, który wygładzi skórę stóp. W drogeriach dostępne są również kremy przeznaczone do pielęgnacji tej części ciała. Aby preparat nawilżający dobrze wniknął w skórę, po jego wmasowaniu, można założyć bawełniane skarpetki.

Profesjonalna opieka nad stopami w salonie kosmetycznym

Jeśli zależy Ci na nienagannym stanie stóp i cieszeniu się dobrą kondycją paznokci bez rozwarstwiania i pękania, skorzystaj z oferty gabinetów kosmetycznych. W swojej ofercie zazwyczaj mają do wyboru wiele różnych zabiegów, pozwalających na uzyskanie doskonałego stanu tej części ciała. Przykładem są pedicure klasyczny, hybrydowy, żelowy i japoński. W zależności od zabiegu możesz liczyć na usunięcie zrogowaciałego naskórka, przywrócenie skórze gładkości.

Szukasz miejsca, w którym poddasz się zabiegowi pedicure w Krakowie? Odwiedź stronę J’adore Instytut i poznaj szczegóły!