Jak wybrać najtańszego kuriera?

Obecnie rynek e-commerce dynamicznie się rozwija. Rosnąca liczba małych i średnich sklepów internetowych sprawia, że coraz więcej osób korzysta z usług firm kurierskich. Dobrze zorganizowane zaplecze logistyczne, korzystnie wpływa na poprawę jakości usług danego przedsiębiorstwa. Klientom zależy na szybkiej dostawanie zamówionych produktów.

To wszystko powoduje, że konkurencja wśród firm kurierskich stale rośnie, a właściciele sklepów mogę przebierać w ofertach. Jednak jak wybrać tą najlepszą i najtańszą ofertę? W podjęciu decyzji możesz okazać się pomocne przeanalizowanie kilku ważnych aspektów.

Jak działa firma kurierska?

Większość firm kurierskich na polskim rynku oferuję usługę zlecenia przesyłki. Usługa polega na tym, że kurier przyjeżdża do Klienta w celu odebrania przesyłki, a następnie zawozi ją do regionalnej centrali. W przypadku, gdy adresat nie znajduję się obrębie oddziału w danym regionie, paczka przekazywana jest do sortowni, skąd trafia do odpowiedniego oddziału. Dopiero stamtąd trafia do kuriera, który dostarczą ją odbiorcy.

Porównanie firm kurierskich

Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich, które nie tylko zachęcają do siebie Klienta ceną, ale także szerokim zakresem oferowanych usług. Jak znaleźć wśród tak dużej różnorodności znaleźć godnego zaufania i taniego kuriera? Najłatwiej porównać ceny kilku firm w jednym miejscu i tu z pomocą przychodzi portal GlobKurier.pl. Na stornie głównej wystarczy wypisać wymiary przesyłki i jej wagę, a następnie wyświetlą się dostępne oferty wielu przewoźników. W ten łatwy sposób można szybko wybrać najkorzystniejszą cenę.

Firma kurierska a broker

GlobKurier jest profesjonalnym brokerem kurierskim z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku. Czyli pośredniczy pomiędzy klientem a firmą kurierską. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla małych i średnich przedsiębiorstw bądź osób wysyłających dużą ilość przesyłek. Osoba indywidualna musi się godzić na ofertę, jaką prezentuje dany przewoźnik, natomiast osoba prawna ma możliwość negocjacji szczegóły warunków umowy. Mimo to, skorzystanie z usług brokera jest wciąż bardziej opłacalne, ponieważ może on wynegocjować jeszcze niższe stawki.

Co GlobKurier możesz zaoferować klientom?

Jest to pierwszy w Polsce brokerem kurierskim, który zbiera w jednym miejscu 50 przewoźników. Dzięki temu daje możliwość szybkiego porównania cen i wybrania taniego kuriera. Dodatkowo w swojej ofercie ma nie tylko paczki, palety, przesyłki niestandardowe, ale także przesyłki dłużycowe oraz fracht morski, drogowy i lotniczy. Dysponuje również szeroką ofertą międzynarodową, dzięki czemu obsługuje ponad 190 krajów na świecie. Posiada także darmowe integracje z platformami sprzedażowymi, które pozwalają na automatyzację procesów logistycznych.

Sprawdzanie na kilku stronach ceny przesyłki może być czasochłonne, dlatego wygodniej porównać oferty korzystając z szybkiej wyceny na stronie GlobKurier.pl. Gdzie znacznie szybciej i prościej można znaleźć najtańszą ofertę.