Gry, które rozkręcą każde urodziny

Znasz to uczucie, kiedy na początku imprezy urodzinowej jest nudno, a rozmowa się nie klei? Teraz możesz o tym zapomnieć! Dzięki poniższym propozycjom każda domówka szybko nabierze tempa, a goście będą zrywać boki ze śmiechu:

Time’s Up – gra polega na tłumaczeniu sobie nawzajem znanych postaci ze świata nauki, sportu, rozrywki, literatury itd. Brzmi prosto? Poczekajcie na drugą rundę, w której możecie użyć tylko jednego słowa do przedstawienia każdej postaci. Najlepszą zabawę gwarantuje zdecydowanie runda trzecia – kalambury. Gracze mogą wykazać się dobrą pamięcią i pomysłowością.

Tajniacy – zdobywca wielu nagród w kategorii gier rodzinnych i imprezowych. Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny, każda wybiera też swojego szefa, który może zmieniać się co rundę. Zadaniem graczy jest powiązać jak największą listę haseł leżących na stole z jednym jedynym słowem, które mówi im szef. Uwaga na zabójcę! Gra polegająca przede wszystkim na skojarzeniach, zapewnia dużo śmiechu i zabawy

5 sekund – kolejna gra opierająca się na skojarzeniach, ale w tym przypadku nie ma czasu na zastanowienie. Gracze muszą powiedzieć pierwsze skojarzenia, jakie przyjdą im do głowy, na przykład: wymień 3 słowa zaczynające się na literę „g”. A te jak się wszyscy domyślamy mogą być często całkiem zabawne;

Tabu – znów trzeba tłumaczyć coś partnerom z drużyny, tym razem są to jednak słowa. Żeby nie było za prosto, nie można wtedy użyć żadnego z pięciu innych, powiązanych z nim słów. Gimnastyka językowa i wspaniały nastrój gwarantowane!

A zatem rozpoczynamy dobrą imprezę. Życzenia urodzinowe, sto lat, tort i super gry. Każda z wymienionych gier bez problemów spowoduje przełamanie pierwszych lodów i rozkręcenie imprezy. Nie chodzi o zwycięstwo, jedynie o dobrą zabawę!