Co ciekawe, dzięki elektrycznej niani możemy również spokojnie wychodzić z domu, na przykład do ogrodu, podczas popołudniowej drzemki dziecka. Urządzenia tego typu działają zwykle na sporych odległościach, ale warto upewnić się, że odbiornik poinformuje nas o utracie zasięgu albo spadku jego intensywności.
Efektowne spojrzenie jest bardzo ważnym elementem makijażu dla każdej kobiety. Odpowiednio wytuszowane rzęsy dodają pewności siebie, podkreślają barwę tęczówki i mogą zastąpić kolorowy makijaż. Misternego tuszowania można sobie oszczędzić, wybierając sztuczne rzęsy. Pozwalają one skrócić czas wykonywania porannego makijażu, a przyklejone do naturalnych dają efekt wyraźnie pogrubionych i wydłużonych rzęs, które dodają spojrzeniu zalotności.
Sztuczne rzęsy można zaaplikować samodzielnie w domu jako uzupełnienie codziennego czy wieczorowego makijażu. Jest to tak zwana metoda tymczasowa, ponieważ doklejone rzęsy usuwamy przy demakijażu. Coraz popularniejsze staje się również przedłużanie rzęs metodą semi-permanentną. Taki zabieg wykonuje się w salonach kosmetycznych, a jego efekty utrzymują się nawet do sześciu tygodniu, choć zalecane jest uzupełnianie rzęs co około trzy tygodnie.
Wbrew obiegowym opiniom sztuczne rzęsy nie niszczą naturalnych, pod warunkiem, że w odpowiedni sposób je aplikujemy, a następnie usuwamy. Klej do rzęs może jednak wywoływać reakcje alergiczne, dlatego osoby wrażliwe powinny na niego szczególnie uważać.
Sztuczne rzęsy ‒ efekty
Sztuczne rzęsy wykonywane są najczęściej z włókien syntetycznych, na przykład jedwabno-poliestrowych, których wygląd niewiele różni się od naturalnych. Dostępne są również sztuczne rzęsy powstałe z wykorzystaniem włosia norek. Celem aplikacji sztucznych rzęs jest uzyskanie efektownego, ale naturalnego spojrzenia z pogrubionymi i wyrazistymi rzęsami.
Sztuczne rzęsy ‒ samodzielna aplikacja
Przed aplikacją sztucznych rzęs warto delikatnie przyciemnić eyelinerem linię tuż nad naturalnymi rzęsami na górnej powiece. Dzięki temu uzyskamy naturalny efekt, a klej nie będzie widoczny. Dobrze również na dzień-dwa przed założeniem sztucznych rzęs zastosować delikatną hennę na naturalne rzęsy. Krok ten można również pominąć, ale warto wówczas dokładnie wytuszować rzęsy, pamiętając, żeby ich nie skleić i nie pozostawić na nich grudek.
Sztuczne rzęsy w pasku należy przed aplikacją przymierzyć do oka, żeby upewnić się, czy ich długość jest odpowiednia. Jeśli nie, wystarczy je lekko przyciąć nożyczkami. Sztuczne rzęsy w kępkach po prostu doklejamy do naturalnych bez konieczności ich modyfikowania. Przy wyjmowaniu sztucznych rzęs z opakowania zachowujmy szczególną ostrożność, żeby nie uszkodzić włosków i ich nie zniekształcić. Najlepiej użyć do tego pęsety. Następnie nakładamy niewielką ilość kleju na nasadę rzęs i odczekujemy około 30-50 sekund, aż lekko zaschnie. Teraz wystarczy już tylko zdecydowanym ruchem przyczepić kępki rzęs do naturalnych. W przypadku rzęs na pasku dociskamy je dokładnie do górnej linii powieki tuż nad naturalnymi rzęsami, upewniając się, że dokładnie przylegają.
Delikatne nierówności można zatuszować eyelinerem. Sztucznych rzęs nie musimy już malować maskarą. Przy demakijażu pamiętajmy o usunięciu pozostałości kleju z nasady sztucznych rzęs, dzięki temu będzie można użyć ich ponownie.