Zastosowania folii bąbelkowej

zastosowania-folii-babelkowej

Folia bąbelkowa, nazywana inaczej pęcherzykową, jest popularnym materiałem opakowaniowym, który chroni towary przed zniszczeniem podczas transportu, zapewniając im odpowiednią amortyzację. Wykorzystywana jest w branży transportowej i przez różnego rodzaju sklepy internetowe, ale również do celów prywatnych, na przykład podczas przeprowadzki. Gdzie i w jakim celu może być zastosowana?

Zabezpieczenie przesyłek

Folia bąbelkowa najczęściej stosowana jest w celu zabezpieczenia różnego rodzaju przesyłek, zarówno tych o mniejszych, jak i większych gabarytach. To materiał szczególnie przydatny w przypadku przewożenia delikatnych przedmiotów, takich jak zastawa stołowa, wazony czy elektronika. Dzięki swojej strukturze nie tylko odpowiednio amortyzuje paczkę w razie upadku, ale także nie przepuszcza wody i skutecznie chroni przed wilgocią, zakurzeniem i zabrudzeniami. Może być wykorzystywana także, aby wypełnić wolną przestrzeń w kartonie, a tym samym również zabezpieczyć transportowany przedmiot przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zabezpieczenie przedmiotów podczas przeprowadzki

Kolejną możliwością zastosowania folii bąbelkowej oferowanej przez Centropack jest zabezpieczenie różnego rodzaju przedmiotów użytku domowego podczas przeprowadzki. Szklanki, kieliszki, talerze i inne szklane bądź kryształowe przedmioty – przewożone nawet niedaleko – mogą się rozbić. Wykorzystanie folii maksymalnie je zabezpiecza przed otarciami, zarysowaniami i uszkodzeniami.

Folia pęcherzykowa w ogrodzie

Ciekawą możliwością wykorzystania folii bąbelkowej jest zabezpieczenie przy jej pomocy roślin ogrodowych przed mrozem. Należy jednak pamiętać, że ze względu na to, że nie przepuszcza ona powietrza, aby bylina mogła prawidłowo się rozwijać, należy wykonać w materiale otwory wentylacyjne. Na przydomowej posesji można wykorzystać ją również do osłonięcia basenu przed spadającymi do niego zanieczyszczeniami i wychłodzeniem wody.

To tylko niektóre możliwości zastosowania folii bąbelkowej. Jak widać, jest to bardzo uniwersalny materiał zabezpieczający, często używany też do zabawy i relaksu.