Zarabianie przez internet

Tytułowe zarabianie przez internet szczególnie w dzisiejszych realiach pandemii zyskuje mocno na popularności. Wielu z nas jest na przymusowym wolnym z nikłymi szansami na szybki powrót do pracy, a żyć z czegoś trzeba. Na szybkie przebranżowienie często nie ma szans, więc warto rozejrzeć się za praca zdalną dostępną najlepiej od zaraz. Przedstawiamy kilka sposobów na zarabianie przez internet nie tylko w czasach pandemii.

Płatne ankiety

W realiach wysokiej konkurencji firmy starają się jak najlepiej poznać swoich potencjalnych klientów. Szukają informacji o naszych gustach i preferencjach, by planować rozwój swoich produktów i usług. Płatne ankiety to oczywiście stosunkowo prosty sposób na zebranie takich informacji. Stąd tez coraz większą popularnością cieszą się serwisy, które łącza obie strony. Firmy, które chcą zmniejszyć ryzyko biznesowe i lepiej dopracować swoje produkty i usługi. Potencjalnych klientów, którzy zarabiają dzieląc się swoimi preferencjami. W końcu firmy chętnie zapłacą za Twój czas, by lepiej profilować potencjalnych klientów. Nie są to duże pieniądze, ale przy odpowiedniej skali zawsze coś wpadnie.

Copywriting

Nie trzeba być zawodowym pisarzem, by zarabiać na pisaniu. Oczywiście mówimy o zleceniach, które nie wymagają wybitnych umiejętności czy wiedzy choć i takie będą mile widziane. Dzisiejszy internet to głównie treści powszechnie zwane contentem. Wiele firm potrzebuje tych treści, by promować swoje produkty czy usługi. Oczywiście nie zatrudniają copywriterów u siebie tylko pod zlecają takie zdania z wykorzystaniem internetowych serwisów dla copywriterów. Możesz tam znaleźć bardzo różnorodne zlecenia od prostych tekstów, na których nie zbijesz kokosów, po mocno wyspecjalizowane treści wymagające wiedzy i doświadczenia w pisaniu. Są to zatem serwisy dla początkujących jak i dla weteranów. Godnym polecenia przede wszystkim dlatego, że pozwalają spróbować swoich sił ludziom z ulicy. Jedyne co ryzykujesz to swój czas.

Przepisywanie tekstów oraz nagrań

Można powiedzieć, że to pewna forma copywritingu, tyle że w pełni odtwórcza bowiem jesteśmy zatrudnieni jako myśląca maszyna do pisania. Praca z pozoru łatwa, ale to tylko pozory. Kluczowym aspektem jest bowiem szybkość pisania na klawiaturze. Największa efektywność, a tym samym satysfakcjonujące zarobki uzyskają Ci z Was, którzy doskonale radzą sobie z szybkim pisaniem bezwzrokowym, a to wcale nie tak powszechna umiejętność.

Blogowanie

Jeśli dobrze czujesz się w sieci, a jednocześnie masz pasję, którą możesz się dzielić lub jesteś profesjonalistą w jakiejś dziedzinie, blogowanie może być tym czego szukasz. Kupujesz domenę, zakładasz bloga z wykorzystaniem open sourcowego CMSa np. Word Press’a i już po chwili jesteś wydawcą swojej własne gazety, czyli bloga. Oczywiście nie chodzi o to by pisać cokolwiek tylko by tworzyć wartościowe treści, które zainteresują setki, a najlepiej tysiące użytkowników. Powinniśmy zadać sobie pytanie, co należy rozumieć pod hasłem „wartościowe treści”. Odpowiedź nie jest łatwa, ale historie sukcesów blogerów i youtuberów pokazują, że z aktywności w sieci można dobrze zyć. Co więcej można stać się nawet celebrytą, taka dygresja dla szukających sławy;-). Trzeba oczywiście podkreślić, że nawet nie zostając sławnym blogerem możesz dorabiać lub utrzymywać się ze swojego bloga. Najpopularniejsze są dwa modele tak zwanej monetyzacji.

Po pierwsze wyświetlanie reklam, których sam tak bardzo w sieci nienawidzisz. Faktem jednak pozostaje, że wielu ludzi w reklamy klika, a w rezultacie Google wypłaci Ci za te kliknięcia wynagrodzenie. Im więcej klików tym większe zarobki. A co zrobić, by mieć wiele klików, opublikować na swoim blogu dobre artykuły, które zainteresują wielu odbiorców. W tym celu poczytają również o pozycjonowaniu, bo ich optymalizacja z pewnością podniesie Twoje zarobki.

Drugi sposób na monetyzację bloga, który generuje ruch to współpraca z portalami lub linkującymi artykuły swoich partnerów. Są to oczywiście publikacje marketingowe, które mają na celu promocje produktów lub zwykłe pozyskanie linków. Niezależnie od celu publikacji, zawsze wiąże się ona z gratyfikacją pieniężną dla Ciebie. Przy odpowiedniej skali publikacji uzyskasz również ciekawe wynagrodzenie.