Zakup sprzętu i artykułów budowlanych – w sklepie czy w internecie?

Budowa domu czy generalny remont mieszkania to nie lada wyzwanie. Gdzie zatem kupić niezbędny sprzęt?

Przez internet?

Liczne sklepy internetowe, jak drabiny-krause.dmn.pl, oferują nam multum solidnych sprzętów. Ogromną zaletą zakupów przez internet jest fakt, że nie musimy nawet wychodzić z domu – wystarczy kilka kliknięć, a w większości przypadków kurier sam przyniesie ciężkie drabiny, młoty czy wiertarki prosto pod drzwi naszego domu czy mieszkania. Wybierając sprawdzonego producenta zyskujemy pewność, że oferowany przez internet towar jest wysokiej jakości, trwały i solidny, co szczególnie ważne jest w przypadku trudnych prac budowlanych czy remontowych. Renomowane marki, takie jak Krause są znane i cenione na całym świecie, dlatego decydując się na internetowe zakupy produktów takich firm wiemy, że nie kupujemy „kota w worku” i konkretny sprzęt czy narzędzia będą nam służyły przez długie lata. Kolejnym plusem zakupów przez internet jest możliwość porównania wielu modeli jednocześnie, poznania szerokiej specyfikacji technicznej i zaczerpnięcia opinii innych użytkowników. Wykonanie tych samych czynności w przypadku hurtowni czy sklepów z artykułami budowlanymi byłoby bardzo czasochłonne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania. Nie da się także ukryć, że ceny w internecie w większości przypadków są bardzo atrakcyjne i konkurują z tymi w sklepach stacjonarnych. 

Stacjonarnie?

Sklepy stacjonarne, ogromne markety budowlane czy hurtownie to rozwiązanie dla tych, którzy wolą dotknąć, przetestować i własnoręcznie sprawdzić jakość sprzętów i narzędzi. Zdjęcia na stronach www nie oddają w pełni jakości konkretnego artykułu. To także dobry wybór dla osób, które nie znają się na tych sprawach i wolą zaczerpnąć porad fachowców w sklepie, zamiast szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania na forach czy portalach internetowych. Zazwyczaj jednak mamy możliwość skontaktowania się z przedstawicielem sklepu internetowego i porozmawiania na temat oferowanych produktów. 

Kupując artykuły budowlane czy niezbędny sprzęt w sklepach stacjonarnych nie ponosimy także dodatkowych kosztów, takich jak koszty przesyłki kurierskiej (o ile zakupiony towar nie wymaga transportu ze względu na swoje gabaryty).

Wybór należy do Ciebie

Jak widzicie oba rozwiązana mają swoje plusy i minusy. Osoby młode najczęściej stawiają na pierwszą opcję, czyli zakupy w internecie, zaś Ci nieco starsi, którzy nie wychowali się w erze internetu, wolą na spokojnie obejrzeć kupowany sprzęt w sklepie stacjonarnym, uzyskać porady profesjonalistów i porównać konkretne modele, zestawiając je obok siebie.

Decyzja powinna należeć do Ciebie. Obie opcje są korzystne, dlatego trzeba przeanalizować każdy zakup z osobna. Być może farby do wnętrz akurat objęte są promocją w okolicznym markecie budowlanym, zaś ceny renomowanych drabin aluminiowych w internecie są dużo niższe? Jedno jest pewne: budowa domu czy remont mieszkania wymagają zaangażowania, zwłaszcza jeśli nie chcemy przepłacać i korzystać z atrakcyjnych ofert.