Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

visamed

Co warto wiedzieć o łóżkach rehabilitacyjnych? Łóżka rehabilitacyjne to specjalny sprzęt, który jest przeznaczony dla osób, które wymagają rehabilitacji i zapewnienia specjalnych warunków, z uwagi na różne choroby, urazy lub przebyte operacje. Łóżka można zakupić lub także wypożyczyć. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne ułatwiają wstawanie, siadanie, a także zmienianie pozycji osobom, borykającym się z różnymi ograniczeniami ruchu. Ponadto znacznie ułatwiają one opiekę nad chorymi. Sprzęt ten ma ułatwić życie.

Dla osób chorych przewlekle najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko rehabilitacyjne elektryczne z dodatkową funkcją sterowania oparciem i innymi elementami za pomocą wygodnego pilota. Osoba, która spełnia w łóżku większość czasu, będzie mogła bez obawy zmieniać pozycję bez konieczności proszenia o pomoc innych osób. Dobrze, aby za pomocą pilota można było także regulować pozycję nóg.

Kolejną ważną kwestią są metalowe lub drewniane barierki. Dzięki ich pomocy można swobodnie przestawiać łóżko z miejsca na miejsce, a także zadbać o to, aby osoba chora nie wypadła.

Dobrze dobrane łóżko to duże ułatwienie dla osób, które opiekują się chorymi. Pozwalają na odciążenie kręgosłupa, ułatwiają mycie, codzienną higienę, przebieranie czy wymianę pościeli. Wszystkie modele łóżek posiadają koła, ułatwiające zmianę miejsca.

Kolejną kwestią jest wybór materiału, z którego wykonano łóżko. Na rynku dostępne są łóżka drewniane oraz metalowe. Modele metalowe są bardziej odporne i wytrzymałe. Codzienne eksploatacja nie pozostawia na nich śladu. Są one zalecane dla osób, których czas rehabilitacji jest długi. Z kolei łóżka drewniane są bardziej estetyczne, ponieważ bardzo dobrze komponują się z meblami znajdującymi się w pomieszczeniu. Jednak nie zdadzą egzaminu w przypadku długotrwałej rehabilitacji. Można się na nie zdecydować, gdy osoba chora będzie z niego korzystała przez kilka miesięcy.

Wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oferuje także szereg dodatkowych elementów wyposażenia. Przede wszystkim znaczenie mają wysokiej jakości siłowniki, które będą wytrzymałe i nie ulegną awarii w wyniku intensywnego użytkowania. Jest to bardzo istotny element.

Ponadto łóżko rehabilitacyjne powinno być wyposażone w odpowiedni materac. Najlepiej, żeby było to model przeciwodleżynowy. Dużym ułatwieniem jest także boczny stolik, który można z łatwością regulować i ustawiać pod dowolnym kątem.

W przypadku osób ciężko chorych, do łóżka powinien być dołączony wieszak na kroplówkę lub stojak na ręczniki, który osoba leżąca będzie miała cały czas pod ręką.

Bez względu na to jakie łóżko rehabilitacyjne się wybierze, najważniejsze jest to, aby było one bezpieczne i wygodne dla osoby chorej, a także dopasowane do ich potrzeb i możliwości. Warto zapoznać się z odpowiednimi certyfikatami medycznymi i innymi informacjami potwierdzającymi jego wysoką jakość. Prawidłowo dobrane, dobrze wyposażone i odpowiednio użytkowane łóżko rehabilitacyjne zwiększy komfort życia osobom chorym i po wypadku, a także sprawi, że w warunkach domowych będzie im można zapewnić naprawdę fachową pomoc i opiekę.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem medycznym Visamed, właścicielem marek lozkadlachorych.pl oraz dlachorych.pl.