Wybieramy najlepszy materac kieszeniowy firmy Janpol

materac kieszeniowy

Choć obecnie większość materacy posiada wypełnienie z pianki termoelastycznej, nie jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego. Spora część odbiorców pozostaje przy tradycyjnym podejściu i poszukuje idealnego materaca sprężynowego, który zastąpi materace Bonellowe z minionej epoki. Jednocześnie jednak nie zawsze chcemy przeznaczać na materac dużą sumę pieniędzy. A gdyby tak połączyć komfortowe rozwiązania znane z materacy piankowych z praktyczną i tanią technologią sprężynową? Czy to możliwe?

Lider na rynku krajowych producentów – firma Janpol

Jednym z wiodących marek na rynku wyposażenia sypialnianego, w tym materacy, od lat pozostaje firma Janpol. To rodzinne przedsiębiorstwo, które rozpoczęło działalność niemal trzydzieści lat temu w małej miejscowości Ornontowice, by następnie przenieść się do Orzesza, gdzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Przez cały ten czas przedsiębiorstwo kierowało się dbałością o najwyższą jakość sprzedawanych produktów i dopasowaniem do potrzeb Klienta. Dzisiaj, firma Janpol może pochwalić się zaufaniem konsumentów, którego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia, jak choćby Złoty Medal (zdobyty dwukrotnie w 2015 oraz 2017 roku), a także nagrody Gazele Biznesu oraz Lider Jakości.

W ofercie rodzimej firmy odnajdziemy szeroki wachlarz produktów – od materacy lateksowych, wysokoelastyczych, po doskonałe materace kieszeniowe, zarówno zwykłe, jak i typu multipocket. Zwłaszcza te ostatnie stanowią złoty środek pomiędzy nowoczesnymi rozwiązaniami znanymi z materacy piankowych, a tradycyjnymi materacami sprężynowymi.

Materace sprężynowe firmy Janpol, których zakup warto rozważyć

Materac Klio to model o średniej twardości (H2) o antyalergicznych właściwościach. Umieszczenie każdej sprężyny w odrębnej kieszeni gwarantuje punktowy nacisk na ciało, a tym samym dba o zachowanie właściwych krzywizn kręgosłupa podczas snu. Jednocześnie, warstwa pianki poliuretanowej oddziela kieszenie od zewnętrznej warstwy materiału, co zapewnia komfortowy wypoczynek.

Materac Erebu to model, w którym producent zastosował warstwę maty kokosowej, która oddziela kieszenie ze sprężynami od poszycia. Wykorzystanie tego materiału zapewnia wysoką twardość (H3) i wytrzymałość, ale pozwala jednocześnie materiałom oddychać i zachować tak istotną dla użytkowników elastyczność. Innowacyjnym rozwiązaniem jest ułożenie na macie kokosowej warstwy naturalnego, końskiego włosia, które cechuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i higroskopijnymi, hamując rozwój bakterii.

Jeżeli poszukujemy bardziej prestiżowych rozwiązań, rozważmy materac Cora. W tym materacu zastosowano aż siedem stref o zmiennej twardości. Oprócz pianki poliuretanowej izolującej kieszenie ze sprężynami zastosowano tutaj także lateks, co znacząco poprawia sprężystość materaca, ale także hamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Z kolei materac Niobe to dobry wybór dla tych osób, które szukają solidnego rozwiązania na lata. Dzięki sprężynom typu multipocket każda partia ciała otrzymuje wsparcie. Drobniejsza konstrukcja sprężyn oraz ich większe zagęszczenie gwarantuje wysoką elastyczność, ale także stabilność dopasowując się do kształtu ciała użytkownika i jego wagi. Siedem stref twardości oraz zastosowanie podwójnej pianki (wysokoelastycznej oraz termoelastycznej) dba o najwyższy komfort snu, idealne dopasowanie się do kształtu ciała, ale także właściwą termoregulację i odprowadzanie wilgoci.

Oczywiście wszystkie opisane materace cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o detale, a także świadome, prozdrowotne podejście do procesu produkcji. Decydując się na zakup powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami i preferencjami. Tylko w taki sposób kupimy materac, z którego będziemy naprawdę zadowoleni. Dzięki materacom firmy Janpol zadbamy o zdrowie naszego kręgosłupa i już nigdy nie będziemy zastanawiali się, czym jest dobry, głęboki sen.