Wrocław – miasto przyjazne studentom

Stolica Dolnego Śląska ze względu na swoją bogatą różnorodność posiada wiele powszechnie przyjętych określeń. Wrocław nazywany jest miastem 100 mostów, a także określany jest jako miasto studentów. Dlaczego? Czy faktycznie Wrocław jest ośrodkiem przyjaznym środowisku akademickiemu? Odpowiadamy.

Wrocławscy studenci

Spójrzmy przede wszystkim na dane statystyczne. Według danych GUS Wrocław zamieszkiwany jest przez 643 tysiące osób. Z kolei, liczbę studentów w tym mieście szacuje się na około 115 tysięcy osób. Oznacza to, że całe środowisko akademickie we Wrocławiu może stanowić nawet 20% wszystkich mieszkańców. Pod tym względem, Wrocław zajmuje wysokie miejsce w Polsce, ustępując w rankingu tylko Warszawie. Co sprawia, że studenci tak chętnie podejmują się nauki na wrocławskich uczelniach?

Uczelnie we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska posiada aż 27 uczelni, zapewniając studentom bogatą ofertę edukacyjną. Odpowiednio przygotowana infrastruktura badawczo-rozwojowa, sprawia, że wiele wrocławskich uczelni uznawanych jest za najlepsze w całej Polsce. Ma na to wpływ wysoko wykwalifikowana kadra akademicka oraz ścisła współpraca placówek edukacyjnych z podmiotami lokalnego rynku. W ten sposób, studenci zdobywając wiedzę, mogą ją od razu utrwalić w praktyce, co wpływa na wysoki poziom nauczania. Dodatkowo, w mieście znajdziemy wiele akademików, których dogodne położenie w pobliżu uczelni ułatwia życie studentom.

Wrocław miastem możliwości

Nie tylko same uczelnie przyciągają młodych ludzi do Wrocławia. Liczne walory tego miasta sprawiają, że studenci chcą tu nie tylko studiować, ale także mieszkać na stałe. Wpływ na to mają przede wszystkim dogodne warunki mieszkalne. Według wielu rankingów oceniających polskie miasta pod względem jakości życia, Wrocław zajmuje wysokie pozycje. Mieszkańcy mają dostęp do bardzo dobrej opieki zdrowotnej, rozwiniętej komunikacji miejskiej, dużego rynku pracy, a także różnorodnych atrakcji. Wrocław współpracuje również z licznymi miastami partnerskimi, wśród, których warto wymienić: Drezno, Lwów, Wilno, Lille oraz Reykjavik. Współpraca dotyczy także ośrodków akademickich – w tym słynnego na całym świecie Uniwersytetu Oxfordzkiego. To sprawia, że Wrocław jest miastem, które stale się rozwija i posiada ogromny potencjał, przyciągający nowych mieszkańców. Dlatego nieruchomości na sprzedaż we Wrocławiu cieszą się stale dużą popularnością.

Życie studenckie we Wrocławiu

Studenci, poza nauką lubią także aktywnie spędzać czas ze swoimi znajomymi. Jak pod tym względem wypada stolica Dolnego Śląska? Również świetnie! Wrocław to miasto z bogatą historią, które określane jest także polską Wenecją. Studenci mogą spędzać czas w licznych parkach, muzeach, zwiedzając miejskie zabytki, uprawiając sport w wielu ośrodkach rekreacyjnych oraz korzystać z bogatej oferty kulturalnej. Wrocław słynie z licznych wydarzeń muzycznych, teatralnych oraz literackich, które przyciągają ludzi z całej Polski. Wieczorami studenci mogą spędzać czas w licznych pubach i restauracjach, a także bawić się w klubach muzycznych. To wszystko sprawia, że Wrocław to z pewnością miasto przyjazne studentom.