Wady i zalety kremu BB

W drogeriach coraz bardziej widoczne stają się kosmetyki o wszechstronnym zastosowaniu. Przykładem jest tutaj krem BB. Został on stworzony z myślą o kobietach, które cenią sobie wielofunkcyjność produktów i chętnie korzystają z możliwości zaoszczędzenia pieniędzy i miejsca w łazience. Krem BB działa na podobnej zasadzie co szampon i odżywka w jednym – ma cechy dwóch różnych produktów – w tym przypadku zarówno kremu pielęgnacyjnego jak i podkładu.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy ma pozytywny wpływ na zdrowie i wygląd cery. Każda kobieta marzy, aby jej skóra była promienna, nawilżona i wolna od różnych niedoskonałości. Czasami także istnieje potrzeba ukrycia niewielkich wyprysków, sińców czy worków pod oczami. W tym przypadku warto wypróbować krem BB, który maskuje ewentualne skazy, a jednocześnie zapewnia odpowiednią pielęgnację.

Krem BB jest bardzo popularnym kosmetykiem na rynku azjatyckim. Obecne tam kremy BB najczęściej łączą w sobie cechy kilku produktów. I w ten sposób jeden przedmiot zastępuje podkład, bazę pod makijaż, krem nawilżający, a także ochronę przeciwsłoneczną. Warto brać pod uwagę fakt, że Azjatki mają inny typ cery niż Europejki, więc produkt ten, może nie do końca sprostać tutejszym oczekiwaniom. Natomiast wiele kosmetycznych firm wprowadza własne produkty dostosowane dla mieszkanek Europy.

Zalety kremu BB

W swoim składzie zawierają one filtry UV, które chronią skórę twarzy przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Dobrze dobrane, idealnie wtapiają się w kolor cery, a dzięki temu twarz wygląda naturalnie. Są dostosowane do różnych potrzeb, nawilżają, wygładzają, rozświetlają, pokrywają przebarwienia, a także redukują symptomy zmęczenia i matują błyszczącą cerę. Ich zaletą jest cena, łatwa dostępność i stosunkowo duży wybór, dzięki czemu można dobrać krem idealny dla siebie.

Wady kremu BB

Krem BB ma również swoje minusy. Na pewno można do nich zaliczyć małą ilość odcieni i bardzo często, choć nie zawsze – niczym niewyróżniający się skład, często zawierający szkodliwe silikony. Poza tym, może się zdarzyć, że kosmetyk nie będzie najlepiej wyglądał i nie pokryje wszystkich niedoskonałości. Trzeba pamiętać o dobrym demakijażu, ponieważ niedokładnie zmyty krem BB, może powodować wypryski i zatykać pory.
Krem BB, tak jak pozostała gama kosmetyków jest ciekawą opcją w codziennym makijażu i pielęgnacji skóry twarzy. Odpowiednio dobrany i używany zgodnie z przeznaczeniem, może korzystnie wpłynąć na wygląd cery, jednakże należy pamiętać, że produkt ten może nie sprawdzić się u wszystkich odbiorców. Wskazane jest, aby obserwować stan swojej skóry i reagować na wszelkie wysyłane sygnały.