W jaki sposób zakład pogrzebowy pomaga w pochówku zmarłych?

Śmierć osoby bliskiej nigdy nie jest łatwym wydarzeniem dla rodziny. Poza smutkiem i żalem trzeba jeszcze zmagać się z przygotowaniem uroczystości pogrzebowych, co w stanie przygnębienia doprowadza do jeszcze większego poczucia boleści. Aby chociaż trochę pomóc sobie w tym trudnym czasie, należy skorzystać z usług zakładu pogrzebowego, który jest wsparciem w przygotowaniu pochówku zmarłych.

Na jaką pomoc można liczyć?

Zgłaszając się do zakładu pogrzebowego można liczyć na pomoc na praktycznie każdym etapie przygotowywania pogrzebu zmarłej osoby. Jest to pośrednictwo w wyrobieniu aktu zgonu, rezerwacja terminu pogrzebu na cmentarzu czy samo przygotowanie do pogrzebu – wylicza nasz rozmówca z Zakładu i domu pogrzebowego Anubis. Niektórzy decydują się na kremację, a aby do niej doszło, muszą być dostarczone stosowne dokumenty. Zakłady pogrzebowe przypominają o istotnych kwestiach pamiętając, że dla bliskich osoby zmarłej jest to naprawdę trudny czas. Do pozostałych usług świadczonych przez zakłady pogrzebowe zaliczają się także zakup i odbiór wieńców, usługi grabarskie oraz kamieniarskie, a także dokonanie wszelkich formalności niezbędnych w celu otrzymania zasiłku pogrzebowego.

Czy możliwa jest organizacja bezwyznaniowych ceremonii?

Wiele osób zastanawia się, co zrobić w przypadku osób nie należących do Kościoła. Zakłady pogrzebowe naturalnie przygotowują również takie ceremonie, dbając o każdy najmniejszy ich szczegół. Takiej uroczystości przewodzi osoba Mistrza Ceremonii Pogrzebowej, która wygłasza stosowną przemowę, aby uczcić pamięć zmarłego.

W jaki sposób wybrać zakład pogrzebowy?

Tak naprawdę po śmierci bliskiej osoby nie mamy czasu ani ochoty myśleć, który zakład pogrzebowy będzie dla nas najlepszym wsparciem. Zazwyczaj idziemy do pierwszej lepszej firmy, która zajmuje się usługami pogrzebowymi. Kiedy jednak czujemy, że pracownicy w żaden sposób nie okazują nam zrozumienia i w ogóle nie zależy im na samopoczuciu klientów, lepiej jest znaleźć inne miejsce. Zatrudnionych w zakładzie pogrzebowym powinien cechować profesjonalizm, ale muszą oni także wykazywać się odpowiednim podejściem do ludzi, którym niedawno zmarł ktoś, kogo mocno kochali. Ważne jest indywidualne podejście i służenie pomocną radą, aby w miarę możliwości jak najszybciej uporać się z koniecznymi do załatwienia formalnościami i móc pożegnać się ze zmarłym podczas starannie przygotowanego pogrzebu – dodaje nasz rozmówca z Zakładu i domu pogrzebowego Anubis.