Uraz psychiczny to też szkoda – walcz o zadośćuczynienie.

Wypadki chodzą po ludziach i niestety bywają opłakane w skutkach. Na szczęście mamy możliwość ubezpieczenia się na wszelkie okoliczności. Teoretycznie powinno nas to zabezpieczyć przed finansowymi skutkami wypadu. A jak jest w rzeczywistości?

Zdarzył się wypadek, w którym Ty lub ktoś z bliskich Ci osób poniósł istotne straty. Ubezpieczenie powinno nas finansowo zabezpieczyć na tę okoliczność. Sprawa wydaje się prosta i otrzymanie pieniędzy powinno być w zasadzie formalnością. W praktyce jednak, ubezpieczyciel będzie robił wszystko żeby wypłacić jak najmniej, bo to w końcu jest w jego biznesowym interesie. Jakkolwiek nie jest to etyczne, tak wykorzystana zostanie niewiedza poszkodowanego, jego niechęć do walki, zniechęcające terminy i biurokracja. Niestety, ale w większości przypadków gdy chcemy uzyskać kwotę adekwatną do naszej straty, to musimy się o to bardzo postarać. Warto wiedzieć, jakie kruczki prawne mogą działać na naszą korzyść. To zadanie warto zlecić specjaliście z popularnych teraz kancelarii odszkodowawczych.

Ostateczne wyjście – sąd.

Ubezpieczyciel oczywiście będzie starał się wypłacić jak najmniej pieniędzy. Racja najczęściej jest po stronie pokrzywdzonego i jego walka o wyższe kwoty jest zwykle uzasadniona. Sprawy te nie rzadko, pomimo wielu odwołań, prób komunikacji i propozycji kompromisów, trafiają przed sąd. Możemy być pewni, że firma ubezpieczeniowa zatrudnia bardzo dobrych prawników, których zadaniem jest wykazanie braku zasadności roszczeń poszkodowanego. Skoro oni stawiają na prawników, to możemy zapomnieć o samodzielnej walce o wygraną. By być pewnym, że każde możliwość uzyskania wypłaty została dobrze wykorzystana, warto zlecić to zadanie kompetentnej osobie. Znalezienie fachowca nie jest trudne, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło związane z wypadkiem i interesującą nas miejscowość np. odszkodowania komunikacyjne Łódź. Z grona profesjonalistów powinniśmy wybrać osobę, której zaufamy i przekazać jej prowadzenie naszej sprawy. Radcy prawni i adwokaci w takich przypadkach często działają głównie na zasadzie prowizji od wywalczonej kwoty, a więc zależy im na wygranej tak jak Tobie.

Zbierz dokumentację zdarzenia

Zanim jednak wejdziecie na drogę sądową, której oczywiście staramy się uniknąć, radca pomoże Ci odpowiednio poprowadzić sprawę. Dokumentacja zdarzenia i poniesionych strat to podstawa do domagania się jakiejkolwiek formy rekompensaty. Doradca podpowie Ci co dokładnie, w Twoim przypadku takie dokumenty powinny zawierać. Mogą się tam znaleźć zdjęcia, rachunki, zeznania świadków, karty z wizyt lekarskich itp. Pracownicy agencji podpowiedzą Ci też skąd wziąć dowody na poniesioną szkodę. Być może podsuną Ci pomysł do rozmowy z okolicznym sklepem, który ma monitoring i mógł nagrać zdarzenie, a może doradzą udanie się do lekarza innej specjalizacji, który na Twoje urazy spojrzy pod innym kontem. Zaufaj im w kwestii tych wyborów. Im lepsza dokumentacja, tym na większe pieniądze możesz liczyć.

Dali, ale chcesz więcej.

Sytuacja, w której kwoty od ubezpieczycieli są zaniżane ma miejsce bardzo często w przypadku wypadków komunikacyjnych. Pierwsza propozycja rekompensaty często nie wystarcza nawet na pokrycie kosztów napraw. Już po pierwszym odwołaniu, złożonym jeszcze bez doradcy, możemy uzyskać znacznie lepszą kwotę. Skoro ubezpieczyciel, tak łatwo przystał na naszą propozycję dopłaty, to ile jeszcze ma w zanadrzu w odniesieniu do naszego przypadku? No właśnie… Jeżeli czujemy, że wywalczona samodzielnie kwota nadal jest za niska warto udać się do radcy, który obiektywnie to oceni. Być może poza samym odszkodowaniem możesz walczyć też o zadośćuczynienie. W końcu nie tylko przedmioty można stracić.