Ubezpieczenie Assistance. Kiedy i dla kogo?

Producenci aut starają się wprowadzać udogodnienia, które w swoim założeniu mają służyć kierowcy i pasażerom pojazdu. W wielu sytuacjach pojazd prowadzony jest przez wbudowany system. Zawsze jednak kierowca powinien kontrolować sytuację na drodze. Może się bowiem zdarzyć, iż pomimo wprowadzonych udogodnień, samochód zatrzyma się na środku drogi.

Assistance

Dobrowolne świadczenie, zapewniające wykupującemu je klientowi pomoc w obszarze informacyjnym, medycznym lub prawnym dotyczy najczęściej sfery zdrowotnej. Assistance przydaje się również w przypadku, gdy nasz pojazd uległ nieoczekiwanej awarii technicznej, a my nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozwiązać problemu. Świadczenie jest niezwykle przydatne dla osób, które często podróżują. Jeśli zdecydujemy się na zakup polisy firmy CUK, wówczas możemy liczyć na to, że ubezpieczyciel zorganizuje nam pomoc, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego. Według statystyk – ponad dwa miliony Polaków korzysta z pakietu Assistance. Zdarza się, że świadczenie stanowi benefit do polisy OC. Jego zakres jest jednak wówczas dość ograniczony. Szersze oferty dedykowane są osobom, które wykupiły pełne ubezpieczenie AC.

Zalety polisy

Wykupując świadczenie możemy dostosować zakres oferowanych usług do własnych potrzeb. Zakres Assistance obejmuje między innymi:

  • pomoc psychologa,
  • holowanie pojazdu w przypadku kolizji,
  • zwrot kosztów, które ubezpieczony zobowiązany był ponieść przy wynajęciu auta zastępczego,
  • dostawę części zamiennych.

Wysokość składki zależy od wybranego wariantu polisy. Assistance to nie tylko ochrona, ale wszelkie udogodnienia, które mają przyczynić się do tego, by kierowca i jego pasażerowie mogli czuć się komfortowo. W ramach ubezpieczenia klienci mogą także skorzystać z pomocy tłumacza w czasie pobytu za granicą. To przydatna opcja dla osób wyjeżdżających do krajów, gdzie angielski nie jest tak chętnie używany przez rodowitych mieszkańców.

Assistance to dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Trudno bowiem przewidzieć, co i kiedy może się przydarzyć w trakcie jazdy samochodem. Warto zatem zawsze być przygotowanym na nieoczekiwane sytuacje.