Tych 5 rzeczy najczęściej pozbywamy się podczas przeprowadzki

tych-5-rzeczy-najczesciej-pozbywamy-sie-podczas-przeprowadzki(1)

Przeprowadzka to najlepszy moment na gruntowne porządki – przegląd wszystkich, również tych głęboko ukrytych na strychu czy w piwnicy, rzeczy i pozbycie się niepotrzebnych lub niepasujących do nowego mieszkania. Liczba zbędnych przedmiotów nierzadko może nas zaskoczyć. Z czym rozstajemy się najczęściej, zmieniając mieszkanie?

Zbyteczne lub zniszczone meble

Listę rzeczy, których nie zabieramy do nowego lokum, otwierają meble. Wszelkie szafy i regały wykonywane na wymiar, w tym zwykle wyposażenie kuchni i łazienki, zostają w starym mieszkaniu z oczywistych względów. Czasem, po uzgodnieniu z nowymi lokatorami, pozostawiamy w nim również inne sprzęty, których nie chcemy zabierać ze sobą. To również okazja do tego, by zrobić przegląd dobytku i zdecydować się na utylizację mebli zniszczonych czy niesprawnych. Pozostałe można sprzedać, oddać lub przewieźć w inne miejsce, np. do domku letniskowego.

Nienoszone ubrania

Liczba ubrań, które trzymamy szafie, bywa imponująca. Przeprowadzka to świetna okazja do ich segregacji. Te noszone i lubiane zabieramy oczywiście ze sobą, natomiast pozostałe warto – w zależności od ich stanu – rozdać znajomym, wystawić na portalach sprzedażowych, oddać organizacjom charytatywnym lub wyrzucić. Mniej ubrań to lżejsze walizki i wygodniejsza przeprowadzka!

Nieużywane sprzęty sportowe

Często pod wpływem impulsu lub noworocznych postanowień kupujemy sprzęty sportowe, które następnie kurzą się na strychu lub leżą zapomniane w szafie. Przy okazji wyprowadzki można też pozbyć się rzeczy już niepotrzebnych, na przykład rolek i hulajnóg, z których nasze dzieci dawno wyrosły, rowerka, którego używaliśmy podczas rehabilitacji czy sprzętów do dyscypliny sportowej, jakiej z różnych względów już nie będziemy uprawiać. Czasami w nowym mieszkaniu po prostu brakuje miejsca na bieżnię czy orbitreka, więc nie mamy wyboru.

Sprzęty AGD i RTV

Nowe mieszkanie często motywuje do zakupu nowych sprzętów AGD i RTV. W takiej sytuacji chętnie pozbywamy się starych, zużytych lub niezbyt nowoczesnych lodówek, pralek, kuchenek, telewizorów i innego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. Wywóz niesprawnych produktów tego rodzaju o większych wymiarach warto powierzyć fachowcom, którzy zajmą się ich utylizacją, np. krakowskiej firmie Kengo Przeprowadzki.

Stare zabawki

Dzieciom zwykle trudno rozstać się z zabawkami, nawet tymi, którymi od dawna się już nie bawią. Zmiana mieszkania to świetny moment na pożegnanie z niepotrzebnymi już misiami, lalkami, grami, książeczkami czy klockami. Te, których nie nadgryzł ząb czasu, można oddać lub sprzedać, a pozostałe wyrzucić, robiąc tym samym miejsce na nowe gadżety niezbędne nastolatkom.