Trudne sprawy – rodzinne sprawy

Choć mocno się staramy, by nie mieć problemów z prawem, to życie pisze własne scenariusze i często sytuacje rodzinne zmuszają nas do tego, by poprosić o pomoc specjalistę, który będzie reprezentować nasze interesy w różnych sprawach. O specyfice spraw rodzinnych porozmawiamy z adwokatem Michałem Kaliszewskim prowadzącym Kancelarię Adwokacką w Łodzi – https://adwokat-kaliszewski.pl/.

Czy sprawy rodzinne są skomplikowane?

Sprawy rodzinne bywają skomplikowane. To oczywiście zależy od sytuacji, ale bardzo często poza wiedzą i doświadczeniem wymagają od adwokata również dużej empatii. Nie da się ukryć, że sprawy rodzinne bardzo często są związane z niezwykle silnymi emocjami, a klienci wymagają od nas wsparcia i zrozumienia. W czasie procesów sądowych ważą się losy dzieci, majątku, a nie zawsze wszystkie strony chcą się dogadać, a każdy ma swoje argumenty. Nasi klienci niewątpliwie mogą liczyć na rzetelność nie tylko samego doradztwa prawnego, ale również zwykłą ludzką pomoc w trudnej sytuacji.

Z jakimi sprawami najczęściej się spotykacie?

Sprawa sprawie jest nierówna, ponieważ każda sytuacja rodzinna jest inna i należy ją rozpatrywać osobno oczywiście w kontekście obowiązujących przepisów, orzecznictwa, a także naszego doświadczenia. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że każdego z nas może udział w takiej sprawie spotkać – niezależnie od wieku, statusu rodzinnego czy też majątkowego. Klienci często zwracają się z prośbą o pomoc w napisaniu pozwu rozwodowego https://adwokat-kaliszewski.pl/jak-napisac-pozew-rozwodowy/, gdy decydują się zakończyć formalnie związek. Zazwyczaj później reprezentujemy ich też w sprawach o podział majątku czy też ustalenie opieki nad dziećmi. To nie są proste i oczywiste procesy, bo nie zawsze ludzie rozstają się polubownie i potrafią się dogadać. Wtedy potrzebna jest decyzja sądu i nasza pomoc.

Bywają chwile trudne?

Większość z nich nie jest przyjemna, bo nasze sprawy to często ludzkie tragedie i nieszczęścia. Tak jak reprezentujemy klientów w sprawach rozwodowych, tak też często spotykamy się z nimi przy okazji śmierci kogoś z rodziny i ustalaniu spadku czy też prawa do zachowku https://adwokat-kaliszewski.pl/zachowek/. Ciężko jest przecież bronić swoich interesów, kiedy sypie się życie prywatne – pochowaliście kogoś bliskiego, rozstajecie się z małżonkiem, macie konflikt z dziećmi, musicie podzielić majątek. Wtedy właśnie warto zawierzyć specjalistom z https://adwokat-kaliszewski.pl/o-kancelarii/, bo oni będą bronić waszych spraw, nawet wtedy gdy będziecie uważać, że już nie warto.