Trójmiasto w sieci car sharingu

Nowym pomysłem na ulicach polskich miast, który może pomóc w rozładowaniu korków jest car sharing.

Polega on na współdzieleniu środków transportu, głównie samochodów osobowych, w ramach krótkoterminowego wynajmu, rozliczanego według czasu korzystania z pojazdu lub według przejeżdżanych kilometrów. Jednym z ośrodków miejskich, w których takie usługi funkcjonują, jest Trójmiasto.

Trzy miasta, jeden system wynajmu aut na minuty

Gdynia, Gdańsk i Sopot – trzy miasta, które tworzą nadmorskie Trójmiasto, znajdują się w zasięgu działania usługi wynajmu samochodów na minuty. To region, który ma liczne walory turystyczne. Warto go odwiedzić nie tylko w czasie lata, ale i o każdej porze roku. Sopot przyciąga miłośników wszelkiego rodzaju rozrywki, Gdańsk bogatymi zabytkami, a Gdynia zachwyca nowoczesnością oraz portem. Nic więc dziwnego w tym, że właśnie w Trójmieście swoją wypożyczalnię terenową aut na minuty ma Panek CS. Oferuje on wynajem samochodów w Gdyni, w Gdańsku czy w Sopocie, dla mieszkańców, turystów i wszystkich przyjezdnych gości.

Jak skorzystać z oferty car sharingu?

Jeśli chcemy wynająć auto na minuty w Gdyni w ramach car sharingu, powinniśmy w pierwszej kolejności zainstalować na swoim telefonie komórkowym ściągniętą aplikację dostarczaną przez operatora systemu. W aplikacji, po podaniu kilku podstawowych danych, rejestruje się konto użytkownika, po czym można korzystać z usługi car sharingu.

Płaci się w niej tylko za czas i przejechane kilometry wybranymi samochodami w ramach jednej sieci. Oznacza to, że wynajmujący auta na minuty nie muszą płacić za koszty paliwa, parkowanie w strefach płatnego postoju, za przeglądy techniczne czy za ubezpieczenie OC. Korzystają z samochodów, które znajdują na mapie w aplikacji mobilnej na swoim telefonie. Jeżdżą, płacą za czas wynajmu i za przejechany dystans, a później pozostawiają samochód, tam, gdzie jest to wygodne, byleby w strefie car sharingu obsługiwanej i właściwie oznaczonej przez operatora. To duży plus, gdyż auta nie trzeba odstawiać tam, gdzie zaczęło się z niego korzystać.