Szczoteczka do mycia zębów dla dziecka – jaką wybrać?

Na rynku produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, znaleźć możemy co najmniej klika różnych kategorii szczoteczek do zębów. Najpopularniejsze z nich to oczywiście szczoteczki manualne oraz zyskujące na popularności szczoteczki elektryczne. W wyspecjalizowanych sklepach kupić możemy również wyjątkowo nowoczesne, ale też niestety na ogół bardzo drogie szczoteczki soniczne lub określony rodzaj szczoteczek specjalistycznych, na przykład szczoteczkę ortodontyczną lub szczoteczkę do protez. W przypadku dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych w wieku do pięciu lat, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szczoteczki manualnej o miękkim włosiu i stosunkowo małej główce. Chodzi o to, by szczoteczka bez problemu mieściła się w małej buzi dziecka, nie powodując dyskomfortu podczas codziennego mycia zębów.

Budowa szczoteczki

Dobrej jakości szczoteczka do zębów dla malucha, powinna być szczoteczką dopasowaną do wieku dziecka, powinna mieć lekko zaokrągloną główkę wykończoną stosunkowo miękkim włosiem. Co ważne, w przypadku małych dzieci, dobrze gdy taka szczoteczka ma kolorową, odpowiednio wyprofilowaną rączkę, co wpływa na atrakcyjność produktu w oczach dziecka i ułatwia dziecku samodzielną pielęgnację jamy ustnej. Jeśli szczoteczka dobrze leży w ręku dziecka, mycie zębów przestaje być dla niego kłopotliwe. Dziecko chętniej myje zęby i robi to bardziej starannie, co przekłada się na lepszą higienę jamy ustnej. Warto pamiętać, by szyjka szczoteczki była wykonana z elastycznego, ale nie miękkiego materiału, który lekko ugina się pod większym naciskiem. Takie rozwiązanie pozwoli ochronić delikatne dziąsła dziecka przed ich przypadkowym zranieniem. Szczoteczki dla dzieci nie muszą posiadać dodatkowych przegubów. W zasadzie im prostsza konstrukcja szczoteczki dla dziecka, tym lepiej. Przeglądając profesjonalne szczoteczki dla dzieci w sklepie DomowyStomatolog.pl z pewnością dojdziesz do podobnego wniosku. Cechą charakterystyczną tych szczoteczek jest prosta budowa rączki, wąska i zaokrąglona główka szczoteczki oraz stosunkowo krótkie, zawsze dość miękkie włosie, które nie porani dziąseł dziecka.

Wygląd szczoteczki

Dzieci kochają jaskrawe, kolorowe, mocno rzucające się w oczy przedmioty. Wybierając szczoteczkę dla dziecka warto o tym pamiętać. W aptekach i specjalistycznych sklepach ze sprzętem do pielęgnacji jamy ustnej, bez problemu znajdziesz wiele różnokolorowych szczoteczek, które przyciągną uwagę Twojego dziecka. W sprzedaży znaleźć można również szczoteczki wykończone bajkowymi motywami graficznymi o specjalnie profilowanych i zdobionych rączkach. Wybór takiej szczoteczki do zębów może pomóc w przekonaniu dziecka do konieczności codziennego mycia ząbków. Jeśli wpoimy ten nawyk małemu dziecku, prawdopodobnie o regularnym szczotkowaniu zębów będzie już pamiętało do końca swojego życia.

Gdzie kupić?

Szczoteczki do zębów kupić można w wielu różnych sklepach m.in. w osiedlowych dyskontach, w hipermarketach, w sklepach z kosmetykami, a nawet na stacjach benzynowych. Jeśli jednak szukamy produktu naprawdę dobrej jakości, warto poszukać go w aptece lub w specjalistycznym sklepie z asortymentem stomatologicznym. Na przykład, kupując szczoteczki dla dzieci w sklepie DomowyStomatolog.pl masz pewność, że sięgasz po produkt atestowany, markowy, stworzony z myślą o szczególnych potrzebach dzieci w różnym wieku, od niemowląt zaczynając, przez dzieci w wieku przedszkolnym, a na młodzieży szkolnej kończąc.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z DomowyStomatolog.pl oferujący pełną gamę produktów do higieny jamy ustnej: od szczoteczek zwykłych i elektrycznych przez nici dentystyczne i płyny do płukania ust, aż po pasty wybielające.