Systemy modułowego przechowywania w garderobie – na jaki się zdecydować?

Bez względu na to, jak duży mamy dom, system przechowywania ubrań ułatwi utrzymanie porządku i zorganizuje garderobę. Systemy modułowe są uniwersalne i nie wymagają mebli na wymiar. Jaki system modułowy wybrać?

Czy systemy modułowe są przydatne?

Garderoba to marzenie większości pań, jednak nie w każdym mieszkaniu można pozwolić sobie na komfort jej posiadania. W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym zazwyczaj przestrzeń na garderobę jest uwzględniona już w projekcie – tak jak ma to miejsce w planach przygotowanych przez www.domoweklimaty.pl. Żeby garderoba nie stała się jednak graciarnią, konieczne jest jej właściwe zagospodarowanie. Dzięki systemom modułowym w prosty sposób zadbamy o łatwe odnajdowanie ubrań. Odzież będzie bardziej zadbana, a przygotowanie do wyjścia będzie przebiegało sprawniej.

System szynowy

Systemy modułowe szynowe to kompleksowe rozwiązania pozwalające w szybki sposób zagospodarować nawet tak dużą garderobę, jak w projekcie dostępnym na stronie: Akord – energooszczędny dom dla czteroosobowej rodziny. System modułowy składa się konstrukcji szynowej mocowanej do ścian. Na niej umieszcza się kolejne moduły. Tworzy się w ten sposób system niezajmujący wiele miejsca, a pozwalający na umieszczenie wielu ubrań. System można rozbudowywać w dowolnym momencie, uzupełniając go o dodatkowe półki, szuflady, wieszaki, kosze czy pudełka. Wybór zależy wyłącznie od naszych upodobań i potrzeb. System jest ponadto bardzo łatwy w montażu.

System drążkowy

System modułowy drążkowy to odpowiedni sposób na przechowywanie ubrań zawieszanych na wieszakach, które wówczas doskonale zachowają swój kształt i nie ulegną pognieceniu. System składa się z teleskopowych drążków, których długość regulujemy samodzielnie. Umożliwia to stworzenie całości w potrzebnych rozmiarach. Można łączyć drążki z wieszakami, pólkami, koszami. Drążki z zawieszonymi ubraniami umieszcza się jak najwyżej, natomiast poskładane ubrania w pojemnikach sięga się wtedy przy pomocy uchwytu z hakiem. Uzupełnieniem zestawu mogą być pantografy, czyli wieszaki z podnośnikiem. Konstrukcję zawieszonych wysoko wieszaków obniża się, pociągając za uchwyt.

Każdy rodzaj systemu modułowego do garderoby to rozwiązanie kompleksowe, niewymagające profesjonalnego montażu. Wszystkie elementy pozwalają na rozbudowę w miarę rosnących potrzeb.