Subaru impreza – niesamowity model auta, o którym wielu marzy

Subaru impreza jest autem chwalonym przez swoich posiadaczy od wielu lat. Jego wyjątkowy kształt, komfortowe wnętrze sprawiają, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup tego właśnie auta. Koła, lusterka czy chlapacze subaru impreza są ogólnie dostępnymi częściami, dzięki czemu właściciel nie musi dokonywać wielkich poszukiwać w przypadku ich wymiany. Czym charakteryzuje się subaru impreza i dlaczego warto go mieć?

Subaru impreza – ogólna charakterystyka

Subaru impreza jest autem produkowanym od roku 1992, a na starym kontynencie był dopiero dwa lata później (czyli w 1994 roku). Jest to model pochodzący z segmentu C, czyli zaliczany jest do klasy średniej.  Odnosząc się do gamy marki Subaru impreza jest on następcą modelu Leone. Liczne triumfy w Rajdowych Mistrzostwach Świata przyczyniły się do wzrostu popularności subaru imprezy. To właśnie dzięki nim zaliczany jest do grupy kultowych samochodów.. Od początku swojej obecności na rynku model ten uzyskiwał wiele najróżniejszych nagród, m. in. nagroda „Samochód Roku 2000” według magazynu „Wheels”. Nazwa impreza ma swoją genezę od słowa „impresa”, które pochodzi z języka włoskiego i tłumaczy się jako „osiągnięcie”.

Subaru Impreza – pierwsza generacja

Pierwsza generacja imprezy (posiadająca oznaczenie GC) była produkowana w latach 1992-2000 jako następczyni modelu Leone. Z początku planowano, iż będzie się ona nazywać „Loyale”. Tradycyjnie dla marki Subaru, impreza posiada silnik typu bokser. W 1997 roku model został poddany gruntowej modernizacji. Istotny wpływ na rynkowy sukces samochodu  miały jego rajdowe osiągnięcia, w tym tytuły mistrza świata kierowców i konstruktorów w latach 1995-97.

Subaru impreza – druga generacja

Druga generacja modelu Subaru impreza została zaprezentowana w 2000 roku. Posiada ona oznaczenie GD. Zostało w niej przeprojektowane od podstaw nadwozie auta. Model zyskał miano „bug eye” (oczy rybaka), dzięki specyficznym, okrągłym reflektorom.

Subaru impreza – trzecia generacja

Trzecia generacja Subaru Impreza miała swój debiut w 2007 roku. Oznaczona została symbolem GH. Na Europejskim rynku zadebiutowała w wariancie hatchback, który rozmiarami jest podobny do poprzednika w odmianie sedan – wywołało to wówczas ogromne zaskoczenie.

Subaru impreza – czwarta generacja

Światowa premiera subaru Imprezy IV generacji miała miejsce na wystawie w Nowym Jorku w 2016 roku. Samochód powstał na nowej płycie podłogowej Subaru Global Platform. Tak jak w przypadku poprzednika, obok klasycznego sedana, do oferty trafiła również odmiana pięciodrzwiowa Subaru Imprezy.