Sprzedaż mieszkania i zakup działki – wyzwanie któremu niełatwo sprostać

Decyzja o sprzedaży mieszkania i budowie własnego domu to dość odważny krok. Każdy, kto zdecydował się na sprzedaż swojego „M”  i zakup działki, musi załatwić sporo formalności zanim zamieszka w swoim wymarzonym lokum. Warto zatem skorzystać z pomocy specjalistów.

Nieoceniona pomoc agenta nieruchomości

Sprzedaż mieszkania to nie lada wyzwanie dla przeciętnego Kowalskiego. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie agenta nieruchomości. Nie tylko pomoże on przebrnąć przez wszystkie formalności, ale przede wszystkim sprzeda mieszkanie za odpowiednią cenę i kupi korzystną cenową działkę – w końcu posiada do tego niezbędną wiedzę i umiejętności. Niejednokrotnie zatrudnia go biuro nieruchomości, gdzie może liczyć na fachowe wsparcie i pomoc kolegów z branży.

Odpowiednia działka

Istotne jest znalezienie takiej działki, aby architektura przyszłego domu doskonale się wpisywała w krajobraz. Trzeba też dokładnie przyjrzeć się działce, przeanalizować jej położenie i stan. Należy zwrócić uwagę na to, czy działka nie jest położona na terenie podmokłym, bo może to tworzyć problemy z utrzymaniem domu w odpowiedniej kondycji, a czasami niezbędne może okazać się nawet osuszanie budynków na terenie tej działki. Trzeba wiedzieć jakie nieruchomość powinna spełniać wymogi. Na rynku dostępne są różne działki, przeglądanie setek ogłoszeń – w celu wybrania tej jednej właściwej, będzie bardzo nużące i czasochłonne. Agent nieruchomości wybierze z ogromu dostępnych na rynku, tylko te nieruchomości, które spełniają nasze oczekiwania. Nie będziemy musieli tracić czasu na wybieranie spośród niezliczonej ilości nieinteresujących nas placów oraz jeździć po wielu lokalizacjach aby je obejrzeć.