Skuter elektryczny inwalidzki – czy warto w niego inwestować?

Skuter elektryczny inwalidzki to urządzenie, które pozwala zaktywizować osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać. Tego typu sprzęt używany jest przede wszystkim za granicą, aczkolwiek w ostatnim czasie na popularności zyskuje również w Polsce.

Komu dedykowane są elektryczne skutery inwalidzkie?

Zainwestowanie w skuter elektryczny inwalidzki jest wskazane przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, które nie mogą w zupełności samodzielnie się poruszać. Jednak nie jest to jedyna grupa, która korzysta z tego typu sprzętu. Skutery takie są coraz częściej kupowane również przez seniorów, którzy mają problem ze sprawnym przemieszczaniem się na dłuższe dystanse. Korzystanie ze skutera elektrycznego pozwala im na przykład na samodzielne udanie się do lekarza czy na zakupy. Seniorzy bardzo często mimo swojego podeszłego wieku chcą nadal prowadzić aktywny tryb życia i nie rezygnować z normalnych obowiązków codziennych. Skuter elektryczny inwalidzki będzie idealny dla każdej osoby, dla której z jakichś konkretnych powodów kłopotliwe jest pokonywanie większych dystansów. Warto też pamiętać o tym, że skutery mają przewagę nad wózkami elektrycznymi inwalidzkimi, ponieważ są w stanie przebyć dłuższą drogę nawet po nierównej nawierzchni czy pod górę.

Jak wybrać skuter elektryczny inwalidzki?

Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest tak łatwy, jak to się może wydawać. Na pewno należy zwrócić uwagę na to, jaką trasę może pokonać konkretny model skutera na jednym doładowaniu. Warto wybierać takie skutery elektryczne, które zapewnią nam stabilność i bezpieczeństwo. Te najbardziej nowoczesne pozwolą nam na pokonywanie trasy w różnych, nawet trudnych warunkach, na przykład na nieutwardzonej drodze. Przeanalizujmy również nasze indywidualne potrzeby. Być może konieczne okaże się przewożenie skutera elektrycznego w samochodzie czy przechowywanie go w małym pomieszczeniu. Wtedy warto zwrócić uwagę oczywiście na jego wagę i gabaryty. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo wybierzmy skuter elektryczny inwalidzki, który wyposażony jest w takie dodatki jak na przykład lusterka, czy dodatkowe światła.