Rozwód a detektyw

Rozwód to bardzo ciężki czas dla obojga małżonków jak i dla ich potomstwa. Niezaprzeczalnym faktem jest, że liczba rozwodów zwiększyła się przez ostatnie dziesięć lat dwukrotnie i stale rośnie. Stale też rośnie zainteresowanie usługami detektywistycznymi.

Rozwód to bardzo trudny czas dla dzieci. Rozwód rodziców jest szczególnie ciężki dla nastolatków. Przedłużające się nieporozumienia rodziców, przeprowadzki i dzielenie czasu między dwoje rodziców może być bardzo dla nich stresujące. W tym samym czasie gdy dziecko cierpi z powodu rozwodu rodziców, małżonkowie sprzeczają się o majątek jak i o przyczynę rozpadu narzeczeństwa. Biorąc pod uwagę wszelkie niedogodności rozwodu warto czas procedury rozwodowej skrócić do niezbędnego minimum i dążyć do zakończenia sprawy rozwodowej na pierwszym posiedzeniu sądowym.

Jeśli powodem rozwodu i napiętej sytuacji w domu jest niewierność małżonka to warto niewierność udokumentować. Małżonek ma z reguły dwa wyjścia, jedno to samodzielnie obserwować swego małżonka. Przedstawione rozwiązanie ma jednak dużą wadę, ponieważ angażuje nasz czas a poza tym możemy zostać łatwo zdemaskowani. Drugie wyjście do zlecenie obserwacji profesjonaliście to znaczy prywatnemu detektywowi. Ważne by detektyw któremu zlecimy obserwacje znał dobrze rejon w którym będzie działać. Figuranci obserwacji bardzo często poruszają się samochodami osobowymi, rzadziej pieszo co sprawia, że detektyw musi dobrze znać miasto i być dobrym kierowcą. Jeśli już zdecydujemy się na prywatnego detektywa to trzeba pamiętać, żeby nie ujawnić tej informacji postronnym osobom. W sytuacji gdy figurant dowie się że może być śledzony cała obserwacja może być bezowocna. Należy schować przed małżonkiem umowę zawartą z detektywem, by niewierny małżonek nie zorientował się w twoich planach.

Dobry prywatny detektyw potrafi zdziałać cuda, lecz musimy mieć świadomość, że jeśli nasze obawy co do zdrady są bezpodstawne, to prywatny detektyw nie będzie fabrykował dowodów. Prywatny detektyw musi dbać o renomę i zadowolenie swoich klientów, dlatego bardzo rzadko się zdarza, że zostaniemy oszukani przez przedstawiciela wolnego zawodu.