Rozliczenia z zagranicy – szukamy dobrej księgowej

Powierzenie swoich spraw w ręce biura rachunkowego, niestety najczęściej wiąże się z dość wysokimi kosztami. Ponadto nie mamy pewności, że naszymi sprawami zajmować się będzie jedna i ta sama osoba za każdym razem, a niekiedy wolimy mieć „indywidualnego doradcę”. Jak temu zaradzić?

Księgowa w dobrej cenie? To możliwe!

Jeśli biuro rachunkowe do tej pory nie spełniło naszych oczekiwań, poszukajmy samodzielnej księgowej. Co więcej, możemy z powodzeniem znaleźć księgową, która będzie wykonywać swoje zadania nie tylko w biurze stacjonarnym, ale i w razie konieczności pomoże w formie zdalnej. Rozliczenia z zagranicy wymagają naprawdę dużego doświadczenia i wiedzy, a każdy błąd może kosztować nie tylko utratę finansów, ale i pieniędzy oraz nerwów.

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z możliwości zarobkowania poza granicami kraju. To nie tylko szansa na większe pieniądze i lepsze życie, ale również szereg formalności, jakich trzeba dopełnić. Czas na rozliczenia z zagranicy przychodzi w pierwszym kwartale roku. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, kiedy trudniej znaleźć wolną osobę, będącą w stanie zająć się akurat naszymi formalnościami, a i jakiekolwiek dokumenty do doniesienia, poprawki w formularzach, ponownie zajmą czas i opóźnią uzyskanie zwrotu z podatku.

Dobra księgowa na stałe

Jeśli wybrana księgowa poradzi sobie bezproblemowo z realizacjami, jakimi są rozliczenia z zagranicy, warto zachować do niej kontakt na stałe. Powierzyć również rozliczenia krajowe, ale i szukać porad w wielu innych kwestiach, które wymagają fachowej pomocy.

Zadawanie pytań pośród forów i serwisów, szukanie odpowiedzi na własną rękę, a co gorsza, nawet podejmowanie prób wypełnienia dokumentów, chociażby rozliczenia z zagranicy, samodzielnie, najczęściej okazuje się być stratą czasu, bo i tak dochodzimy do rubryk, elementów formularzy, z których wypełnieniem nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić.

Ostatni aspekt godny uwagi to fakt, że księgowej, która pracuje jako freelancer, zapłacimy mniejszą stawkę niż udając się do typowego biura rachunkowego.