Rolety do domu – co powinieneś o nich wiedzieć?

Rolety do domu

Rolety do domu — co powinieneś o nich wiedzieć?

Rolety i żaluzje to niezbędny element w domu, który jest doceniany niezależnie od pory roku. Spełnia funkcję ochronną przed słońcem, światłem latarni czy wzrokiem przechodniów, dlatego też gwarantuje najwyższe poczucie komfortu w domu.

Obecnie w ofertach sklepów praktycznie wszystkie rolety okienne są oferowane w różnych rozmiarach, więc bez problemu znajdziesz odpowiednie do swoich okien. Masz do wyboru również rolety o różnym sposobie montażu – mocowane bezinwazyjnie, z którymi poradzisz sobie szybko i sprawnie, ale możesz także zdecydować się na model montowany inwazyjnie. Dzięki takiej różnorodności bez problemu odnajdziesz produkt na miarę swoich potrzeb.

Sprawdź także, jakie powinno być wygodne i funkcjonalne mieszkanie w 5 krokach: http://silesiapark4x4.pl/funkcjonalne-i-wygodne-mieszkanie-w-5-krokach/

Rolety wewnętrzne

Roleta okienna mocowana na ramie okiennej jest najchętniej wybieranym modelem rolet wewnętrznych, które w prosty sposób tworzą unikalną i kojącą atmosferę. Można je spotkać w trzech wariantach: bezinwazyjnym, wolnowiszącym i w kasecie. Materiały występują w trzech stopniach przeźroczystości, a co za tym idzie, doskonale dopasowują się różnych wystroju domów i potrzeb ich mieszkańców. Coraz popularniejsze są rolety rzymskie, rolety okienne dzień noc czy rolety klasyczne do okien dachowych.

Decydując się na rolety materiałowe, możesz także poeksperymentować z wnętrzem. Wśród dostępnych modeli na rynku znajdziesz całą paletę barw i nadruków, które pozwolą jednym ruchem całkowicie odmienić charakter każdego pomieszczenia. Pastelowe odcienie, mocne kolory, a może roślinne printy? Wybór należy do Ciebie!

Rolety okienne zewnętrzne

Rolety są jednym z tych dodatków przy wykończeniach wnętrz, które są najbardziej rozchwytywane wśród klientów. Dotyczy to zarówno rolet wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych. Ze względu na zapotrzebowanie zainteresowanych produkcja rolet, jakimi są rolety zewnętrzne, rozwinęła się na masową skalę.

Jakie zatem wybrać rolety zewnętrze? Na co zwrócić uwagę? Jakie są właściwie rolety zewnętrzne. Należy wiedzieć, że ten rodzaj rolety zapewni nam przede wszystkim całkowitą i szczelną osłonę przed promieniami słonecznymi, ale także chronią przed hałasami dochodzącymi zewnątrz budynku. Mimo zalet trzeba także wspomnieć o jednej bardzo ważnej wadzie takich rolet. Czasami płaszcz takich rolet jest zrobiony z plastikowych lub aluminiowych tak zwanych lamelek i niekiedy mogą one przepuszczać nieco światła słonecznego, nawet wtedy, gdy płaszcz jest zasunięty w całości. Dlatego też podczas zakupu, postawmy na sprawdzonych producentów, oferujących produkty najwyższej jakości.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe szczególnie polecane są dla domów w trakcie budowy lub w momencie podjęcia decyzji o remoncie. Rolety podtynkowe to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Mają dobrą izolację termiczną i doskonale pasują do elewacji. Decyzję o montażu rolet podtynkowych najlepiej podjąć jeszcze przed stawianiem domu. Odpowiednio zaprojektowany kształt nadproża, pozwala na prawidłowe zamontowanie skrzynki. Rolety zewnętrzne zapewniają doskonałą izolację termiczną. W tym systemie pomiędzy roletą a oknem jest tzw. poduszka powietrzna, która pełni funkcję izolacyjną. W zimę takie rolety chronią przed nadmiernym wychładzaniem się domu, a z kolei latem, zapobiegają przegrzewaniu.

Rolety nadtynkowe

Rolety natynkowe jak nazwa wskazuje, są montowane nad tynkiem i można sterować ręcznie lub przy użyciu napędu elektrycznego. Dodatkowo w tego typu roletach można zamocować moskitiery, który pozwalają uchronić i zabezpieczyć wnętrze budynku przed insektami, pozostawiając jednocześnie dostęp światła i powietrza.

undefined