Rodzaje wanien – jaką wybrać?

comfortable bathroom in modern design, wooden floor

Chwila błogiego relaksu po ciężkim dniu pracy należy się każdemu. Aby jednak odpowiednio się odprężyć, warto zadbać o swój komfort. Dobre samopoczucie i udany odpoczynek zależą jednak od wielu czynników. Nie tylko aranżacja wnętrza ma tutaj znaczenie, ale również wybór urządzeń sanitarnych, takich jak wygodna wanna. Jest ona jednym z najważniejszych elementów, wchodzących w skład wyposażenia łazienki.

Z jakich materiałów tworzone są wanny?

Szukając wymarzonej wanny do swojej łazienki należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd. Liczy się również to, z jakiego materiału urządzenie zostało wykonane. Obecnie do najpopularniejszych wanien należą te, zrobione z wysokiej jakości akrylu.

Wiele osób chętnie wybiera modele, odporne na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania, rdzewienie i działanie detergentów. Wśród nich znajdują się modele akrylowe, posiadające również dodatek żywicy poliestrowej z włóknem szklanym, jak i modele z litym akrylem.

Cechą dobrej jakości wanien akrylowych jest również to, że nie żółkną wraz z upływem czasu. Do największych zalet takich urządzeń należy jednak niewielka waga. Nowoczesne modele tworzone są także z żeliwa, stali, szkła, ceramiki, jak również drewna czy sztucznego marmuru.

Idealna wanna – prostokątna czy narożna?

Wśród najpopularniejszych wanien znajdują się te o prostokątnych kształtach. Na rynku można odnaleźć modele o wymiarach od 120 do 200 cm długości oraz 70 do 100 cm szerokości. Chętnie wybierane są ponadto modele narożne.

Dzięki nim można zaoszczędzić nieco miejsca w łazience. Urządzania tego typu dostępne są w wersjach symetrycznych i asymetrycznych. Niezwykle modne i eleganckie okazują się w tym przypadku urządzenia o zaokrąglonym kształcie.

Egzemplarze narożne bywają bardzo praktyczne, a przy tym wygodne, dzięki czemu zyskują aż taką popularność. Rzadziej spotykane, ale także warte uwagi zdają się wanny owalne oraz okrągłe. Urządzenia tego typu najlepiej sprawdzają się w dużych łazienkach.

Wybierz wannę na miarę swoich potrzeb

Każdy, kto chce miło spędzać czas w codziennej kąpieli powinien najpierw zadbać o to, by wybrać najlepszą wannę. Wśród wielu propozycji, można odnaleźć wanny standardowe, tworzone z różnych materiałów, wyróżniające się odmiennymi kształtami.

Doskonałym pomysłem z całą pewnością okażą się także urządzenia z hydromasażem. Dzięki nim każda kąpiel może stać się naprawdę relaksująca. interesującym rozwiązaniem jest ponadto wanna z prysznicem. Nad jej wyborem powinny zastanowić się w szczególności osoby, posiadające łazienki o niewielkim metrażu.