Rodzaje torebek damskich

Wybór torebki, która będzie pasowała na każdą okazję może okazać się ciężki. Torebki damskie posiadają swoją klasyfikację, którą wypada znać. Przymierzając się do zakupu torebki warto wiedzieć, czego możemy się po niej spodziewać.

Torebka typu wristlet może przypominać podręczny portfel, jest nieco mniejsza od kopertówki. Idealnie sprawdzi się w roli kosmetyczki. Jej cechą charakterystyczną jest uchwyt, którym owijamy nadgarstek. Wspominając torebkę kopertówkę warto powiedzieć o jej przeznaczeniu. Często jest ona używana zamiennie z portfelem. Pomieści najpotrzebniejsze rzeczy, które są potrzebne nam na weselu czy też bankiecie. Inna torebka o nazwie festival nie posiada swojego polskiego odpowiednika. Zastosowano tutaj rozwiązanie torebki kopertówki na przedłużanym pasku. Wybrane torebki tanie są idealnie dopasowane do sytuacji. W pracy dobrze sprawdzi się także torebka-kuferek, która inaczej jest nazywana doktorką. Wewnątrz znajduje się wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie artykuły biurowe. Hobo z kolei jest powszechną torebką, o kształcie półksiężyca.

Torebka, która sprawdzi się na festiwal to taka, która jest uszyta w oparciu o worek. Idealnie sprawdzi się także na plaży. Dużą rolę odgrywa tutaj materiał, który został wykorzystaniu przy szyciu torebek. Najlepiej sprawdza się tutaj skóra i ekoskóra. Wybór torebki w dużej mierze zależy od tego, w jakich okolicznościach aktualnie się znajdujemy. Dość logiczne jest, że ekskluzywnej torby nie możemy zabrać na plażę. Tak samo luźnego worka na elegancki bankiet. Ważne jest wyczucie, na ile możemy sobie pozwolić.