Przewijak na łóżko — hit, czy kit?

przewijak na łóżeczko

Przewijak na łóżko to nic innego jak specjalna podkładka, która pozwala na sprawniejszą zmianę pieluszki u niemowlaka. Sprawia, że czynność ta trwa krócej oraz zapewni większą higienę, oraz bezpieczeństwo. W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów przewijaków. Czy są one hitem, czy może kitem?

Rodzaje przewijaków dla niemowląt — co warto o nich wiedzieć

Wybór najlepszego przewijaka powinien zależeć od indywidualnych preferencji, jak i również ilości dysponowanego miejsca. W przypadku, w którym nie ma go zbyt wiele, klasyczny przewijak na słodko będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli natomiast można pozwolić sobie na odrobinę więcej przestrzeni do wygospodarowania lub celem jest ułatwienie sobie tego procesu i zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa pleców osób przewijających, lepiej wybrać przewijak na komodę.

Przewijak na łóżko — jak z niego korzystać, by ułatwić sobie przewijanie malca?

Głównym czynnikiem, jaki różni przewijak na łóżko od wersji na komodę czy też półprzewijaka jest miejsce jego mocowania. Tego rodzaju przewijak montowany jest bezpośrednio do górnej ramy łóżka dziecięcego. Tak więc jest czym w stylu nakładki. Nie potrzebuje dodatkowego meble, przez co nie zajmuje osobnego miejsca. Samo przewijanie niemowlaka jest względnie wygodne, o ile ramy łóżka dziecięcego są na właściwej wysokości. Warto wiedzieć, że zbyt nisko przymocowany przewijak negatywnie oddziałuje na kręgosłup, przez co może być groźny dla kobiet, które są świeżo po porodzie.

Minusem tego rozwiazania jest brak wydzielonego miejsca na przechowywanie pieluch i kosmetyków. Wystarczy jednak dobrze pomyśleć, a mądre urządzenie pokoiku pozwoli zniwelować ten problem. Tego typu przewijak wygląda niemal tak samo jak przewijak na komodę — różni się przede wszystkim tym, że jest dłuższy. Posiada wyprofilowane, podwyższone boki, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo. W dodatku takie modele posiadają stópki, które zabezpieczają przez zsunięciem się z ramy. Przewijak na łóżko to prawdziwy hit będący kompromisem pomiędzy miękką matą do przewijania a osobną komodą.

Przewijak do łóżka — jak długo z niego można korzystać

Czas użytkowania z przewijaka zależy przede wszystkim od zaleceń producenta. Zazwyczaj firmy produkujące tego typu akcesoria mają obowiązek oznaczenia, do którego miesiąca życia maluszka można korzystać z konkretnego modelu. Jeśli chodzi o przewijak na łóżko, trzeba dodatkowo uważać na informację dotyczącą dopuszczalnej maksymalnej wagi, jaką udźwignie przewijak. Nie ma natomiast żadnych ograniczeń odnośnie samego korzystania z tego gadżetu. To akcesorium, które można śmiało wykorzystywał już od pierwszych dni życia maluszka.

Wszystko to sprawia, że przewijak na łóżko to prawdziwy hit. Stanowi on jednak z najbardziej praktycznych akcesoriów, które przydają się w czasie codziennej pielęgnacji niemowlaka. Korzystanie z niego jest bardzo proste — wystarczy wybrać właściwy model i zamontować go na łóżku. To bez wątpię i gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla niemowlaka, jak i pleców rodzica.