Propolis i jego medyczne właściwości

globulki propolisowe

W dzisiejszej erze nowoczesnej medycyny zapomnieliśmy o wielu starych metodach, które być bardzo skuteczne. Jednak nie oznacza to, że nie możemy sami zadbać o to, żeby stosować takie metody, ponieważ są one bezpiecznie, a przede wszystkim naturalne.

Globulki propolisowe – czym są i czy warto z nich korzystać?

Wyjaśnijmy sobie najpierw czym sam propolis jest. Chodź brzmi to jak kolejne lekarstwo wytwarzane w laboratorium, to jednak nie jest to prawda, ponieważ to propolis jest naturalnym produktem, który jest wytwarzany przez pszczoły. Głównym zadaniem tego produktu jest to, żeby zalepiać nim szpary, które występują w ulach. Dodatkowo pszczoły wykorzystują go także do tego, żeby zabezpieczać ul przez docieraniem do niego wszelkich niepożądanych organizmów i innych pyłków. Jak więc widzimy propolis jest produktem całkowicie naturalnym, przez co same globulki propolisowe także są całkowicie naturalne, przez co wiele osób może być nimi zainteresowanych. Choć sam skład niekoniecznie musi zachęcić, ponieważ propolis składa się z mieszaniny żywicy, która pochodzi z wszelkiego rodzaju drzew, a całość spawana jest jeszcze dodatkowo wydzielinami, które pochodzą z gruczołów pszczelich. Jednak pomimo tego, jak niekoniecznie zachęcająco to brzmi, to jednak właściwości lecznicze, które wynikają z propolisu są niesamowite. Musimy jednak pamiętać, że ze względu na to, z jak dużej ilości składników tworzony jest propolis istnieje ryzyko, że będziemy na niego uczuleni. Dlatego na początku zacznijmy powoli i sprawdźmy, jak nasze ciało reaguje na tę substancję. Jednak jeśli wszystko będzie w porządku, to ilości pozytywnych efektów nie będzie końca.

Jakie są największe zależy propolisu?

Przede wszystkim powodem, dla którego propolis staje się coraz bardziej popularny jest śa takie efekty jak:

  • pomoc z regeneracji pęknięć okolicy odbytu,
  • widoczna efektywność w kwestii zakażeń bakteryjnych pochwy i sromu,
  • zwalczanie chorób wrzodowych żołądka,
  • pomoc w radzeniu sobie ze stanami nieżytowych dróg oddechowych,
  • przyśpieszenie leczenia stanów zapalnych,
  • wspomaganie w walce z chorobami reumatycznymi,

Jak widzimy propolis posiada wiele pozytywnych efektów, których czasem ciężko uświadczyć nawet w zwykłych syntetycznych lekarstwach. Właśnie ze względu na te wszystkie zalety globulki propolisowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, żeby upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni, na któryś ze składników, który znajduje się w propolisie.