Praktyczne akcesoria do fotelików samochodowych

praktyczne-akcesoria-do-fotelikow-samochodowych

Obraz uśmiechniętych rodziców podróżujących autem i śpiącego dziecka w foteliku na tylnym siedzeniu nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Jeśli Wasze dziecko nie lubi spać w samochodzie, a szykujecie się na bardzo długą podróż lub po prostu chcecie być przygotowani na każdy wyjazd, bez względu na to, jak długa jest trasa, te akcesoria będą niezwykle przydatne. Przedstawiamy listę praktycznych gadżetów i przedmiotów, dzięki którym podróż z dzieckiem będzi

Nakładka na fotelik i mata ochronna

Nakładka to jedno z akcesoriów do fotelików,  które wydłuża ich przydatność,  szczególnie kiedy jego użytkownik zaczyna już samodzielnie pić z kubeczka czy zjadać drobne przekąski w aucie. Nakładka ochroni tapicerkę fotelika przed zabrudzeniami oraz przetarciami, dzięki czemu fotelik będzie mógł posłużyć nie jednemu dziecku. Nie można zapomnieć o tapicerce fotela samochodowego. Specjalna mata ochronna zabezpieczy ją przed zniszczeniami, do którym mogłoby dojść w wyniku tarcia fotelika.

Ochraniacz na pas bezpieczeństwa

Zapięte pasy to konieczność dla bezpiecznego podróżowania samochodem, jednak w długiej trasie nawet dorosłych mogą zacząć ocierać i powodować dyskomfort. Idealnym rozwiązaniem dla maluszków są ochraniacze na pas bezpieczeństwa. Miękka nakładka ochroni dziecko przed otarciami i podrażnieniami skóry. Jak dodaje sklep dziecięcy For Kids, produkt występujący w wielu, kolorowych wzorach, może też być atrakcyjnym przedmiotem, który zaciekawi dziecko.

Organizery idealne dla rodziców i starszych dzieci

Nawet krótka podróż z dzieckiem wymaga przygotowania wielu akcesoriów, które zapewnia dziecku rozrywkę. Z pomocą przychodzą organizery zawieszane na fotelu kierowcy lub pasażera. Wyposażone w wiele przegródek i schowków, pomieszczą pieluszki jednorazowe, mokre chusteczki, pieluchy tetrowe, kubek niekapek, kremy i podręczne zabawki, które umilą maluchowi podróż.

Osłony na okna

Dyskomfort podróżowania w ostrym, rażącym słońcu zmniejszą osłonki przeciwsłoneczne na szybę. Montowane w łatwy sposób za pomocą przyssawek, zaciemniają wnętrze samochodu, dzięki czemu wewnątrz jest nieco chłodniej, a skóra i oczy dziecka są w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe działanie promieni. Osłonki dostępne są w wielu wzorach – od tradycyjnych gładkich i czarnych zapewniających najlepsze efekty, po kolorowe, z postaciami z ulubionych bajek.

Jakie zabawki zabrać w podróż?

Wśród zabawek mogą znaleźć się ulubione pluszaki lub kolorowe książeczki ze sztywnymi stronami, które dziecko z łatwością będzie mogło oglądać w trakcie jazdy. Nie zaleca się zabierania zabawek drobnych, wieloelementowych, których części mogą odpadać i się gubić.

e łatwiejsza.