Pożyczka przez Internet – na co zwrócić uwagę?

Pożyczki udzielane przez Internet pomimo dużej popularności mają swoich przeciwników. Wiele osób obawia się, że w niewłaściwy sposób na stronie internetowej przestawione są warunki umowy i tym samym mogą narazić się na dodatkowe koszty i nieoczekiwane zobowiązania. Brak bezpośredniego kontaktu to brak bezpieczeństwa danych. Może się okazać, że pożyczki online pozbawią nas tego, co mamy najcenniejszego – osobowości.

Regulamin – Twoje kompendium wiedzy

Każda instytucja finansowa jest zobowiązana do udostępnienia swoim klientom regulaminu, w którym sprecyzowane są zasady i warunki umowy, obowiązki klienta i pożyczkodawcy, ich zobowiązania i możliwości. Niezależnie od tego, jak długi jest regulamin, należy się z nich dokładnie zapoznać. Jest to podstawowe źródło informacji na temat tego, w jaki sposób przebiega współpraca z instytucją finansową. Niestety bardzo często jest to jedyny dokument, który zawiera warunki współpracy. Brak bezpośredniego kontaktu z klientem uniemożliwia pozyskanie dodatkowych informacji oraz wyjaśnień na temat wymagań, które są dla nas niezrozumiałe.

Na stronie internetowej firma powinna ponadto udostępnić informację na temat wszystkich niezbędnych do zawarcia umowy dokumentów. Ponadto przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy znać czas spłaty i wysokość oprocentowania. W tym przypadku nierzadko pojawia się problem, przez Internet nie za każdym razem uzyskujemy dostęp do wszystkich tych informacji.

Alternatywa dla tradycyjnych pożyczek przez Internet

Aby uniknąć kłopotów i problemów finansowych na skutek podpisania niekorzystnej dla nas umowy, warto jest zdecydować się na ofertę firm, która umożliwia telefoniczny kontakt z doradcą oraz dopełnienie formalności w oddziale. Takie rozwiązanie proponuje instytucja finansowa kredytok.pl. Oprócz obszernych informacji na swojej stronie finansowej proponuje swoim klientów pożyczkę przez telefon oraz spotkanie w jednym ze swoich oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Dzięki temu mamy okazję porozmawiać na temat stworzonej specjalnie na nas oferty i wspólnie wybrać najkorzystniejszą opcję.