Pożyczka dla bezrobotnego. Gdzie iść po pieniądze?

pozyczki

 

Brak stałych wpływów na konto to jedna z największych przeszkód w uzyskaniu pożyczki w banku. Osoby bezrobotne, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, często nie wiedzą w takiej sytuacji, gdzie się zwrócić, aby go otrzymać. Podpowiadamy, gdzie szukać bezpiecznych pożyczek na dogodnych warunkach.

Wprawdzie banki oferują obecnie pożyczki nie tylko osobom z umową o pracę na czas nieokreślony, ale nadal bez udokumentowanych wpływów trudno o pieniądze. Co prawda przy niższych sumach pożyczek nie ma potrzeby dostarczania dokumentów od pracodawcy czy też innych potwierdzających swoje dochody, ponieważ wypisuje się jedynie oświadczenie, to jednak trzeba też wpisać do formularza dane zakładu pracy. Gdy będą one nieprawdziwe, wtedy bank może szybko wykryć tego rodzaju nieścisłości.

Pożyczka pozabankowa – pieniądze od ręki

Zasadniczo najlepszym wyborem wtedy, gdy chcesz otrzymać wsparcie finansowe jako osoba bezrobotna, jest skorzystanie z ofert pozabankowych. Chwilówki są przy tym najłatwiej dostępne i można ubiegać się o nie nawet przez internet. Większość instytucji pozabankowych nie wymaga od klienta oświadczeń o zarobkach i żadnych potwierdzających je dokumentów. Ponadto wybrane z nich nie sprawdzają baz dłużników. Jeżeli chcesz znaleźć najlepszą ofertę tego rodzaju, sprawdź porównanie szybkich chwilówek w serwisach finansowych – dzięki nim od razu dowiesz się, gdzie czekają na ciebie najlepsze warunki i najniższe koszty pożyczenia pieniędzy.


Czy pożyczka bez pracy to zawsze dobry pomysł?

Warto jednocześnie pamiętać o tym, że nie zawsze pożyczka przy braku stałego zatrudnienia do dobry pomysł – zadłużenie trzeba będzie spłacić, a w sytuacji, gdy nie będzie ono uregulowane terminowo, pożyczkodawca zacznie stosować zapisane w umowie kary, co powiększy kwotę do spłaty. Gdy nie zostanie ona uregulowana, w takiej sytuacji sprawa może trafić do windykacji i do komornika. Dlatego zanim potwierdzisz umowę pożyczkową, dokładnie przeanalizuj, czy nie będzie to dla ciebie zbyt duże obciążenie finansowe i tym samym nie wpędzi cię w spiralę długów.