Postaw na egzotykę! Zobacz jak wyglądają rajskie plaże Mauritiusie

Wakacje na Mauritiusie cieszą się coraz większą popularnością – turyści wybierają wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim głównie ze względu na malownicze krajobrazy, rajskie plaże oraz gościnność mieszkańców. Jakie miejsca warto odwiedzić na Mauritiusie? Jak wyglądają słynne plaże?

Mauritius – zachwycające plaże i ustronne laguny

Położony ok. 900 km od Madagaskaru Mauritius to częsty kierunek podróży – atrakcje znajdą tutaj zarówno osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem, jak również turyści szukający spokoju i relaksu w komfortowych warunkach. Plaże na Mauritiusie są bardzo zróżnicowane i zachwycają egzotyczną fauną oraz florą. Podróżnych przyciągają przede wszystkim szerokie, piaszczyste zejścia do krystalicznie czystej wody, ale także romantyczne laguny, ukryte wśród bujnej roślinności.

Plaże dla szukających spokoju

Plaże na Mauritiusie to idealne miejsce na spokojny relaks na rozgrzanym słońcem piasku. Szczególnie polecane są plaże położone na południu i zachodzie kraju. Turyści, którzy szukają odpoczynku z dala od zgiełku wielkich aglomeracji, z pewnością pokochają Trou aux Biches – plażę zlokalizowaną na północnym wybrzeżu Mauritiusa. Miejsce to zostało w 2011 roku wyróżnione prestiżowym tytułem World’s Leading Beach Destination. Na Mauritiusie nie brakuje również plaż z łagodnym i stopniowym zejściem do przejrzystej i ciepłej wody. Przykładem miejsca idealnego dla turystów z dziećmi jest np. plaża Pereybere oraz Filc en Flac.

Mauritius – plaże dla aktywnych

Osoby, które wolą aktywnie spędzać czas i poznawać lokalną kulturę, na pewno docenią plażę Grand Bale – to właśnie tutaj znajdują się liczne sklepy oraz bary, a także restauracje serwujące mauritiańskie przysmaki. Plaże na Mauritiusie zapewniają również idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a malownicze rafy koralowe przyciągają miłośników dzikiej przyrody. Wyjazdy na Mauritius organizuje między innymi biuro Memories Vacation, które gwarantuje niezapomniane wspomnienia i liczne atrakcje.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat wakacji na egzotycznej wyspie, koniecznie sprawdź także inną publikację: „Wczasy na Mauritiusie – sprawdzone miejsca”.