Popularne serwisy o tematyce finansowej – TOP 5

W kwestiach finansowych warto zawsze trzymać rękę na pulsie. Pomaga w tym odwiedzanie serwisów o tej tematyce. A na które z nich szczególnie warto rzucić okiem?

Hotmoney.pl

Ten serwis szczególnie przydatny będzie dla tych, przed którymi stoi wybór konkretnej usługi finansowej. Na hotmoney.pl mamy do dyspozycji porównywarki finansowe wszelkiego rodzaju. Dzięki nim wyszukanie dla siebie odpowiedniego kredytu, pożyczki, lokaty, ubezpieczenia czy konta staje się łatwiejsze.

Mamy tu także cały zestaw praktycznych kalkulatorów, które pomogą nam w finansowych obliczeniach i pozwolą ocenić, które oferty są dla nas tak naprawdę korzystne, a z którymi lepiej dać sobie spokój. Kalkulator RRSO, kosztów kredytu i wysokości rat, zdolności kredytowej, zysku z lokat – to tylko niektóre z dostępnych w serwisie.

A co oprócz tego znajdziemy na Hotmoney.pl? Najświeższe wiadomości z dziedziny finansów i gospodarki, ale także rynku pracy, a nawet stylu życia czy motoryzacji.

Bankier.pl

Ten serwis działa od 2000 roku, jest jednym z największych o tej tematyce w Polsce – korzysta z niego około 2 mln użytkowników. Początkowo należał do Grupy Allegro, ale na początku 2015 roku zmienił właściciela – teraz jest nim Bonnier Business Polska, wydawca „Pulsu Biznesu”.

To kolejny przydatny serwis informacyjno-doradczy. Znajdziemy tu prawdziwe bogactwo wiadomości o finansach, gospodarce, rynkach i giełdzie oraz biznesie. Możemy tu też na bieżąco kontrolować giełdowe notowania oraz sprawdzić aktualne kursy walut, czy to NBP, czy kursy celne, czy też te w kantorach i bankach. Dowiemy się, jak zarządzać finansami i jak prowadzić firmę. Wszystkie te informacje łatwo możemy odszukać dzięki klarownemu podziałowi na pięć sekcji tematycznych – Rynki, Twoje Finanse, Biznes, Centrum Finansowe oraz Forum.

NBPortal

Ten serwis, należący do Narodowego Banku Polskiego, spełnia przede wszystkim cele dydaktyczne. Ma to być portal służący ekonomicznej edukacji. Znajdziemy tu artykuły, które poszerzą naszą wiedzę o finansach, gospodarce i historii myśli ekonomicznej. W przyswojeniu wiedzy pomogą nam liczne prezentacje, a jej utrwaleniu posłużą gry, krzyżówki i quizy.

Forsal.pl

Ten serwis z dziedziny finansów, ekonomii i gospodarki, należy do spółki INFOR Biznes sp. z o.o., i działa we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną. W rankingu Instytutu Monitorowania Mediów znalazł się w 2011 i 2012 roku w pierwszej dziesiątce najbardziej opiniotwórczych mediów biznesowych w Polsce, a według Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2012 opracowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, jest to też jedno z najważniejszych w Internecie źródeł informacji dla inwestorów giełdowych.

Money.pl

Jeden z największych finansowych serwisów w Polsce, cieszący się wyjątkowo dużą popularnością. Znajdziemy tutaj aktualne wiadomości gospodarcze, zapoznamy się z opiniami ekspertów, a jeśli mamy jakieś dylematy z dziedziny finansów, jest tu dla nas sporo porad. Na bieżąco możemy też śledzić sytuację w takich sferach jak giełdowe notowania czy rankingi kont bądź lokat.