Po co na klamkach umieszcza się zawieszki?

po-co-na-klamkach-umieszcza-sie-zawieszki

Wielu gości hotelowych ceni sobie prywatność i spokój. Niezależnie od tego, czy wynika to z chęci skupienia się na ważnych sprawach biznesowych, czy też z potrzeby odpoczynku, żaden z nich nie chciałby być niepokojony niespodziewanym pukaniem do drzwi. Na szczęście istnieją proste sposoby, aby temu zapobiec. Mowa tutaj o zawieszkach na klamki. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie jest ich zastosowanie.

Czym się charakteryzują zawieszki na klamki?

Zawieszki na klamki to elementy wykonane najczęściej z powlekanego papieru bądź też tworzywa sztucznego z odpowiednim napisem. Charakteryzują się one specjalnym kształtem, dzięki czemu można je w wygodny sposób umieścić na klamkach albo gałkach drzwi. Stosowane są głównie w hotelach, gdzie pozwalają na łatwą komunikację gości z obsługą. Ich największą zaletą jest prostota i wygoda przekazywania informacji. Najczęściej można się spotkać z zawieszkami, na których umieszczony jest napis Nie przeszkadzać. Służą one komfortowi gości, którzy nie zawsze chcą, aby obsługa hotelowa wchodziła do pokoju. Dość popularne są także zawieszki z komunikatem Proszę posprzątać pokój lub też Proszę nie sprzątać pokoju, dzięki którym obsługa otrzymuje czytelną informację dotyczącą preferencji gości. Elementy tego typu są również wykorzystywane w niektórych hotelach, które oferują room service. W takich przypadkach osoby przebywające w pokojach zaznaczają na nich pozycje z menu śniadaniowego, które w danym dniu powinny być dostarczone. Napisy na zawieszkach często występują w wersji dwujęzycznej, dzięki czemu obcokrajowcy mogą czuć się w pełni komfortowo.

Czy zawieszki na klamki mogą być dodatkową reklamą obiektu?

W każdym hotelu możemy znaleźć wiele materiałów drukowanych, które budują rozpoznawalność marki, a jednocześnie pełnią inne funkcje, na przykład informacyjne. Mowa tutaj przede wszystkim o wizytówkach, folderach czy ulotkach. Oprócz nich doskonałym sposobem na reklamę mogą być także zawieszki na drzwi. O to, w jaki sposób mogą one wpłynąć na promocję hotelu, zapytaliśmy przedstawiciela drukarni Designer ze Szczecina.

Zawieszki drukowane na klamki to doskonały sposób na reklamę przede wszystkim ze względu na fakt, że można na nich umieścić dowolny nadruk. Logo hotelu, dane kontaktowe czy adres strony internetowej dostarczą gościom dodatkowych informacji o obiekcie. Ponadto będą świadczyły o tym, że dba on o każdy szczegół, szczególnie jeśli hotel zadba o estetykę wykonania.

Aby zawieszka dobrze spełniała swoje funkcje, powinna charakteryzować się czytelnością. Z tego powodu warto postawić na wysokiej klasy wielokrotnie powlekany papier bezdrzewny o jedwabistej powierzchni, będzie to bowiem gwarancja doskonałego kontrastu między tekstem i ilustracjami. Istotne jest również, aby zadbać o estetyczny projekt graficzny. Wszystko to sprawi, że zawieszka z pewnością przyczyni się do utrwalenia pozytywnego wizerunku obiektu.