PIT 2020 – jak rozliczyć się bez wychodzenia z domu?

Rozliczenie PIT 2020 jest obowiązkiem każdego podatnika bez względu na wysokość osiąganych dochodów i aktualną sytuację gospodarczą na całym świecie. Ze złożenia deklaracji podatkowej nie zwalnia nawet stan epidemii i związane z nim obostrzenia. Na szczęście, podatnicy mogą obecnie przygotować rozliczenie deklaracji pit przez Internet. Jak złożyć pit online?

  1. Rozliczenie PIT za 2019 rok – do kiedy składać pit?
  2. PIT 2020 – jak go wypełnić?
  3. Czy urzędy skarbowe przyjmują podatników?

PIT 2020 podobnie jak w latach ubiegłych można rozliczyć przez Internet. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze, gdyż daje podatnikom możliwość złożenia deklaracji nawet w dni wolne od pracy oraz po godzinach pracy urzędów skarbowych. Do kiedy i w jaki sposób złożyć pit online?

Rozliczenie PIT za 2019 rok – do kiedy składać pit?

Rozliczenie PIT za 2019 rok należy przygotować w ściśle określonym terminie. Do kiedy pit składa przeciętny podatnik uzyskujący dochody z tytułu umowy o pracę? Większość Polaków jest zobowiązana do złożenia PIT 2020 do końca kwietnia. Deklarację należy wysłać do urzędu skarbowego najpóźniej do godziny 23:59 w dniu 30 kwietnia. Terminy rozliczenia pit są niezmienne, dlatego powinno się do nich bezwzględnie stosować.

PIT 2020 – jak go wypełnić?

Rozliczenie PIT 2020 jest możliwe bez wychodzenia z domu. Wypełnianie deklaracji PIT ułatwiają programy, które są dostępne w sieci za darmo. Dzięki nim nawet laik poradzi sobie z przygotowaniem formularza i wprowadzeniem do niego odpowiednych danych. Program do pit umożliwia rozliczenie każdego formularza pit oraz rozliczenie ulg podatkowych i uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku. Takie rozwiązanie sprawia, że bez niczyjej pomocy wypełni się całą deklarację, nawet gdy wcześniej nigdy się tego nie robiło. Co ważne, deklaracja jest od razu gotowa do wysłania bez konieczności drukowania. Formularz można wysłać bezpośrednio do urzędu.

Czy urzędy skarbowe przyjmują podatników?

Urzędy skarbowe w czasie epidemii ograniczają przyjmowanie podatników, gdyż wiele spraw można załatwić telefonicznie, mailowo lub poprzez profil zaufany. Dzięki temu zarówno urzędnicy, jak i interesanci są o wiele bezpieczniejsi, a wszystkie sprawy są załatwiane szybko i sprawnie. Formularz pit można zatem złożyć przez Internet tak samo jak w poprzednich latach. W przypadku błędów w deklaracji, otrzyma się informację o obowiązku złożenia korekty zeznania. Korekta powinna zostać przygotowana w wyznaczonym terminie, gdyż w przeciwnym razie na podatnika zostanie złożona kara finansowa.