Wiele osób chciałoby mieć kominek we własnych czterech kątach. Niektórzy sądzą jednak, że montaż pieca kominkowego to duży problem, który wiąże się z remontem, wysokimi kosztami czy ryzykiem zaprószenia ognia. Nie ma to wiele wspólnego z prawdą. Nowoczesne kominki to bezpieczne urządzenia, często nie wymagające dużych zmian w mieszkaniu, a na dodatek… pozwalające zaoszczędzić na ogrzewaniu!
Któż z nas nie marzy o tym, by nasze mieszkanie było przytulne i wyjątkowe? Szeroka oferta pieców kominkowych na rynku pozwala dobrać urządzenie niepowtarzalne i idealnie dopasowane o naszych potrzeb. Możemy wybrać tradycyjny wkład kominkowy wbudowany w ścianę lub kominek narożny nawiązujący do tradycyjnych kominków w dawnych szlacheckich dworach. Dużą popularnością cieszą się również kominki wolnostojące, których zaletą jest większa mobilność i możliwość umieszczenia w różnych, dogodnych miejscach.
Warto zaznaczyć, że piecyki kominkowe są bardzo łatwe w montażu w porównaniu np. z kotłem. Nie wymagają oddzielnego pomieszczenia, można też spalać w nich zarówno paliwo jakim jest drewno, jak i pellet. Dzięki temu wykorzystujemy odnawialne źródła energii, a przy prawidłowym spalaniu produkujemy minimalną ilość spalin. Rygorystyczne normy emisyjne, które spełniają nowoczesne piece kominkowe sprawiają bowiem, że są to urządzenia przyjazne środowisku.
Piec kominkowy – tańsze ogrzewanie, zwłaszcza w okresach przejściowych
Ogromną zaletą kominków jest nie tylko ich wygląd, ale to, że w szybki sposób pozwalają nam ogrzać pomieszczenie. Piece kominkowe mogą się również sprawdzić jako główne źródło ogrzewania naszego domu. Wówczas najczęściej montuje się kominek z płaszczem wodnym, który zapewnia ciepło, a także podgrzewa wodę użytkową. Częściej spotyka się jednak montaż kominka jako dodatkowego źródła ogrzewania. Piec kominkowy świetnie sprawdza się bowiem zwłaszcza w okresach przejściowych, czyli późną jesienią i wczesną wiosną, gdy nie opłaca się nam odpalać głównego źródła ciepła. To właśnie wtedy kominek w krótkim czasie może nam zagwarantować komfortowe ciepło w pomieszczeniach, nie generując przy tym dużych kosztów. Dużym atutem jest też fakt, że kominek jest niezależny od sieci ciepłowniczej. W przypadku awarii bądź braku dostaw gazu czy ciepłej wody nie będziemy skazani na chłód.
Kominek w domu – ciepło, atmosfera i oszczędność
Jak widać, piece kominkowe posiadają wiele wymiernych zalet. Ale nie tylko. Dają nam również poczucie bezpieczeństwa, pozwalają odprężyć się po ciężkim dniu i spędzić cudowny czas z rodziną. Patrzenie na płomień działa kojąco. Nie bez powodu mówi się też o cieple domowego ogniska. Magia, nastrój i wyjątkowa atmosfera, którą wnosi kominek do wnętrza doceniana jest szczególnie w okresie świątecznym. Wkłady kominkowe dostępne są m.in. na stronie www.defrohome.pl/wklady-kominkowe.