Pęseta czy wosk – sposoby regulacji brwi

Podczas gdy wiele z nas decyduje się na regularne wizyty u kosmetyczki, część kobiet nadal preferuje przeprowadzanie prostych zabiegów w domowych warunkach. Dotyczy to także regulacji brwi. Jaki jest zatem najlepszy sposób na nadanie im kształtu – pęseta czy wosk? Zdania są podzielone.

Depilacja woskiem – za i przeciw

Regulacja brwi woskiem posiada bez wątpienia wiele zalet – o ile zostanie wykonana prawidłowo. Właśnie dlatego wiele kobiet udaje się na depilację woskiem do kosmetyczki. Na czym polega jego przewaga nad innymi metodami? Skutecznie wyrywa zarówno widoczne, jak i niewidoczne włoski, oszczędzając nam sporo czasu i eliminując błędy wynikające z nieuwagi. Istnieje ponadto specjalistyczny wosk, przeznaczony do depilacji skóry wrażliwej, który oszczędzi nam podrażnień w nawet w delikatnych okolicach oczu. Do tego efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 4 tygodni. W czym więc tkwi haczyk? Zabieg potrafi być bardzo bolesny i nie każda z nas jest w stanie zgodzić się na podobne poświęcenie dla urody. Niestety, nawet zastosowanie odpowiedniego wosku może narazić nas na efekt wiotczenia delikatnej skóry nad okiem, a w efekcie zwiększenie ryzyka wystąpienia problemu opadającej powieki.

Dlaczego właśnie pęseta?

Większość kosmetyczek do dziś jest zdania, że żadne metody nie zastąpią efektu, jaki daje nam zwykła pęseta. Z jej pomocą mamy największą kontrolę nad kształtem brwi i nie musimy obawiać się, że jeden nieprzemyślany ruch nieodwracalnie pokrzyżuje nasze plany. Tradycyjna penseta powinna znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas, ponieważ jej stosowanie z czasem przestaje być dla nas bolesne – skuteczność natomiast przez cały czas pozostaje taka sama. Po latach depilowania brwi tym sposobem możemy zaobserwować, że zabieg wykonywany w domowych warunkach zajmuje nam coraz mniej czasu. To także oszczędność i niezwykła wygoda. Należy jedynie pamiętać o tym, by używana przez nas pęseta była regularnie czyszczona i dezynfekowana. Przed regulacją brwi zadbajmy ponadto o dokładne usunięcie makijażu i nawilżenie skóry. Istotne jest także odpowiednie zaplanowanie kształtu, jaki chcemy uzyskać – zwłaszcza jeżeli używamy pęsety po raz pierwszy. Wiele kobiet popełnia błąd, nadmiernie „odchudzając” swoje brwi. Pamiętajmy, że ich naturalny wygląd to podstawa!