Olej kokosowy w kosmetyce

Dziś wiele mówi się na temat zastosowania oleju kokosowego w kuchni. Jednak tak naprawdę, największe zastosowanie ma on w kosmetyce. Obecnie można znaleźć na rynku liczne kremy i maseczki, które mają ten olej w składzie. Jego dobroczynne działanie sprawia, że nasza skóra może wyglądać dużo lepiej.

Właściwości oleju kokosowego

Obecnie doskonale wiemy, że olej kokosowy można stosować praktycznie na wszystko. Na twarz, na włosy, zamiast balsamu itp. Jest to produkt bardzo uniwersalny, który warto mieć w swojej szafce. Wykazuje on przede wszystkim właściwości wygładzające i nawilżające. Gdy nałożymy go na twarz, początkowo możemy czuć się nieco dziwnie, ponieważ jest on bardzo tłusty. Jednak po nocy wchłaniania się, nasza skóra wyglądać będzie niezwykle świeżo, zdrowo i będzie miękka. Szczególnie warto stosować go wtedy, gdy ma się skórę suchą.

Oczywiście olej kokosowy ma także działanie antybakteryjne, przez wzgląd na kwas laurynowy. Wystarczy tylko wcierać go w swoją skórę żeby bardzo szybko zauważyć, iż stanie się ona mniej podatna na wszelkie wypryski. Szczególnie na krosty, których często bardzo trudno jest się pozbyć chociażby z czoła. Ponadto warto stosować olej kokosowy nie tylko na zewnątrz, ale również i do wewnątrz. Dzięki włączaniu go do swojej diety można zauważyć, iż poprawia się stan naszej skóry. Oczywiście jego stosowanie doustnepowinno być symboliczne, ponieważ zawiera on mnóstwo tłuszczów.

Dziś wiele kobiet używa oleju kokosowego jako balsamu. Ma on bowiem świetne działanie wygładzające i nawilżające. Poza tym popularne jest także tzw. olejowanie. Nakładanie oleju kokosowego na włosy i odżywianie ich w ten sposób. Olej kokosowy ma także działanie wybielające, dlatego też coraz częściej jest składnikiem naturalnych past do zębów.

Jak widać zastosowanie oleju kokosowego jest naprawdę bardzo szerokie. Nie jest on drogi, a za to bardzo uniwersalny. Dlatego warto mieć go w swoim domu i od czasu do czasu zastosować. Jeśli będziemy robić to z czasem coraz bardziej systematycznie, na pewno szybko zauważymy różnicę.