Ogłoszenie upadłości w związku z rosnącymi kosztami życia i coraz większą inflacją

Ogłoszenie upadłości w związku z rosnącymi kosztami życia i coraz większą inflacją

Ostatnie miesiące są wyjątkowo niekorzystne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Pogłębiająca się inflacja i stale rosnące koszty życia sprawiają, że coraz trudniej jest przeżyć za wypłatę. Dodatkowo ze względu na skomplikowaną sytuację ekonomiczną przez cały czas istnieje ryzyko wystąpienia kolejnych problemów. Co w takiej sytuacji mogą zrobić osoby, którym zaczyna brakować pieniędzy na życie? Wbrew pozorom jest kilka możliwości, a jedną z nich jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

  1. Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
  2. Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej
  3. Kiedy warto rozważyć ogłoszenie upadłości?
  4. Gdzie szukać rzetelnych informacji na temat upadłości konsumenckiej?

Z podobnego rozwiązania mogą skorzystać również firmy, które ze względu na coraz większą inflację zaczynają odnotowywać straty i ich dalsze prowadzenie przestaje mieć sens. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takiej opcji, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tu również informacje o tym, czy upadłość konsumencka z powodu wzrostu cen jest możliwa w Polsce.

Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Decydując się na upadłość konsumencką, można uniknąć ogromnego problemu, jakim jest pogrążanie się w długach i zobowiązaniach finansowych, których w żaden sposób nie da się spłacić. Jest to jednak procedura sądowa, która musi zostać przeprowadzona w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Z tego powodu bardzo przydaje się fachowa pomoc w ogłoszeniu upadłości, dzięki której można nie tylko przyspieszyć cały proces, ale też uniknąć wielu niepotrzebnych błędów.

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

Zamiast więc martwić się, że ze względu na rosnące ceny energii lub coraz wyższą ratę kredytu musisz pożyczać pieniądze od rodziny i znajomych, już teraz uzyskaj pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Doświadczona kancelaria przeanalizuje sytuację i uwzględni wzrost kosztów życia a upadłość. Jej pracownicy mogą również udzielić klientowi wsparcia w przygotowaniu planu spłaty wierzycieli, poprowadzić postępowanie upadłościowe czy po prostu przeanalizować konkretną sytuację i podpowiedzieć, czy składanie wniosku o ogłoszenie upadłości ma sens.

Nie jest to co prawda rozwiązanie idealne, ale czasami ogłoszenie upadłości osoby fizycznej w odpowiednim momencie może ją uchronić przed wieloma problemami.

Kiedy warto rozważyć ogłoszenie upadłości?

Upadłość konsumencką można ogłosić z wielu powodów, przy czym bardzo często pojawia się konieczność ustalenia planu spłaty wierzycieli. Ponieważ sytuacja każdej osoby jest inna, trudno tak naprawdę udzielić jednej uniwersalnej porady. Nie warto natomiast tracić czasu na samodzielne zgłębianie tematu, ponieważ prawo upadłościowe jest dość skomplikowane. Najlepiej więc ogłoś upadłość firmy z powodu wzrostu cen energii z pomocą specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień. Pogłębiająca się inflacja i wzrost rachunków to oczywiście tylko przykładowe sytuacje, w których należy pomyśleć o skorzystaniu z takiego rozwiązania. Sprawdź jak ogłosić upadłość przez wzrost raty kredytu, co można łatwo zrobić na stronie kancelarii.

Gdzie szukać rzetelnych informacji na temat upadłości konsumenckiej?

Niezależnie od tego, czy interesuje cię upadłość konsumencka przedsiębiorcy, upadłość konsumencka z powodu inflacji czy też chcesz uzyskać pomoc z innych powodów, pracownicy kancelarii na pewno udzielą ci wszelkich niezbędnych wyjaśnień. Każdego dnia zgłaszają się do nich klienci, których interesuje upadłość z powodu wzrostu raty kredytu lub chcący ogłosić upadłość firmy z powodu inflacji. Dowiedz się jak ogłosić upadłość z powodu rosnących kosztów życia, aby w razie pogorszenia się sytuacji mieć gotowy plan. Wtedy też przyda się ustalenie planu spłaty wierzycieli (może się jednak okazać, że sąd rozważy możliwość umorzenia zobowiązań upadłego bez ustalenia planu) i prawidłowo wypełniony wniosek o upadłość konsumencką.