Odżywianie od wewnątrz — jak dieta wpływa na kondycję Twojej brody?

Broda to duma właściciela, o którą trzeba dbać, aby prezentowała się atrakcyjnie, rosła bujnie i nie wymagała obcięcia. Balsam do brody oraz odpowiednia dieta to gwarancja szybszego porostu włosów. Co należy spożywać oraz jak wygląda pielęgnacja zarostu?

Wpływ diety na wygląd brody

Jeżeli w diecie brakuje witamin i minerałów ma to niekorzystny wpływ nie tylko na funkcjonowanie całego organizmu, ale również wygląd i kondycję zarostu, który najzwyczajniej przestaje rosnąć, a dobrej jakości balsam do brody nie jest w stanie temu zapobiec.

Właściciele zarostu powinni zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę, w której nie może zabraknąć składników budulcowych i witamin, przyczyniających się do zagwarantowania lepszej kondycji zarostu, zwiększenia grubości włosów, a także mniejszej łamliwości.

Jako ciekawostkę dodamy, że włosy składają się przede wszystkim z wody, minerałów oraz lipidów. W skład protein wchodzi keratyna twarda oraz miękka, warunkujące właściwą strukturę, elastyczność i wytrzymałość włosów. Keratyna przynosi pożądane efekty, pod warunkiem że to organizmu dostarczane są witaminy, jak i minerały, przyczyniające się do szybszego porostu włosów.

Czy istnieje dieta przyspieszająca porost włosów?

Stosowanie odpowiednich kosmetyków i właściwej pielęgnacji pozwala dbać o zarost, dlatego należy stosować dobrej jakości balsam do brody, odpowiednią szczotkę wykonaną z naturalnego włosia, serum dedykowane do zarostu, a także pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka. Jednak nie mniejszą rolę odkrywa właściwa dieta, która musi przede wszystkim dostarczać niezbędnych kalorii. Kondycja włosów poprawia się podczas spożywania wymaganej ilości protein, występujących w produktach białkowych. Wzrost mieszków włosowych jest uwarunkowany dostarczeniem do organizmu odpowiedniej ilości aminokwasów – L-cysteiny oraz L-metioniny, które pozwalają zapobiec wypadaniu włosów i ich łamliwości. Co ciekawe, nie trzeba stosować suplementów diety, wystarczy spożywanie produktów bogatych w witaminy B6, B12 oraz kwas foliowy. W praktyce oznacza to dietę bogatą w produkty mleczne oraz produkty zbożowe i rośliny strączkowe. Doskonałe efekty przynosi spożywanie jajek, parmezanu, nasiona lnu, pestek dyni, pistacji, brokułów, szpinaku oraz fasoli.

Doskonałe efekty przynoszą także kwasy tłuszczowe, które zawiera każdy balsam do brody. Należy dostarczać je także od wewnątrz — do diety dodaje się dobrej jakości oliwą z oliwek, olej z czarnuszki, siemię lniane, orzechy i awokado.