Obóz narciarski za granicą. Gdzie wysłać dziecko na narty lub snowboard?

oboz-narciarski-za-granica-gdzie-wyslac-dziecko-na-narty-lub-snowboard

Narty i snowboard należą do najbardziej lubianych sportów – jazda po ośnieżonym stoku nie tylko dostarcza mnóstwa frajdy i pozytywnych emocji, ale również korzystnie wpływa na kondycję właściwie całego organizmu. Nic dziwnego zatem, że wielu rodziców pragnie zaszczepić upodobanie do desek swoim pociechom. Idealnym sposobem na to jest wysłanie dzieci na obóz. Na jakie zagraniczne kierunki warto się zdecydować?

Pitzal

Pitzal to rozciągnięta na 40 kilometrów dolina w Alpach Ötztalskich, u której początku znajduje się lodowiec Pitzalet Gletscher. Lodowiec ten stanowi najwyżej umiejscowiony ośrodek sportów zimowych w całej Austrii – niektóre spośród 39 biegnących na nim tras biegną na wysokości nawet 3340 m n.p.m. Trasy, na które można dostać się przy pomocy 12 wyciągów w większości oznaczone są kolorami niebieskim oraz czerwonym, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. W okolicy działają również inne kurorty narciarskie – łączna długość znajdujących się tam tras to prawie 80 km. Jedną z firm organizującą grupowe wyjazdy dla dzieci na lodowiec Pitzal, jest Szkoła Zdrowia, specjalizująca się nauce jazdy na nartach i snowboardzie.

Arta Terme

To niewielka miejscowość we Włoszech, w regionie Friuli-Wenecja Julijska, powszechnie uważana za jedno z najlepszych miejsc dla osób pragnących się dopiero uczyć jazdy na nartach – a więc również dzieci. Okoliczne stoki są z jednej strony bardzo dobrze przygotowane, z drugiej zaś mają kameralną atmosferę, nie ma na nich dużych tłoków, co tworzy przyjazne warunki i zmniejsza ryzyko wypadków. W pobliżu miejscowości na górze Zoncolan znajduje się kurort Ravascletto, dysponujący trasami o łącznej długości ponad 20 km. Trasy znajdują się na wysokości od 950 do 2000 m n.p.m.

Piancavallo

Kolejny włoski ośrodek narciarski, również położony w regionie Friuli-Wenecja Julijska. To malownicza miejscowość, położona w Dolomitach na wysokości 1267 m n.p.m. Ośrodek dysponuje 20 trasami o łącznej długości około 18 km – znaczna większość z nich oznaczonych jest kolorem czerwonym, dlatego szczególnie dobrze będą się tu bawić dzieci już posiadające większe doświadczenie w jeździe. Ponadto ośrodek posiada 14 wyciągów.

Jak przygotować dziecko na obóz?

Samodzielny wyjazd na obóz narciarski może być dla dziecka sporym przeżyciem i wiązać się z pewnym stresem. Jak go załagodzić? Przede wszystkim nie zmuszajmy dziecka do wyjazdu, gdyż to tylko pogłębi jego opór i niechęć. Rozmawiajmy z pociechą, opowiedzmy jej o tym dlaczego warto jechać na obóz, jakie atrakcje tam na nie czekają – pokażmy jej zdjęcia miejsca, do którego się wybiera. Jeśli to możliwe warto zapisać dziecko na obóz, na który wybierają się jego koledzy, gdyż w towarzystwie będzie dużo raźniej.