Nowy Sącz i największe atrakcje turystyczne okolicy

nowy sącz
Nowy Sącz to niezwykle malowniczo położone miasto w południowej Polsce. Będące sercem tego obfitującego w zabytki i atrakcje turystyczne regionu, sam Nowy Sącz może pochwalić się wieloma atrakcjami, którymi przyciąga turystów. Oto subiektywna lista 10 najciekawszych naszym zdaniem atrakcji turystycznych Nowego Sącza i jego najbliższych okolic.

TOP 10 atrakcji turystycznych w Nowym Sączu i okolicach

1. Jezioro Rożnowskie

Zbiornik powstał z sztuczny sposób w wyniku spiętrzenia rzeki Dunajec na potrzeby budowanej elektrowni wodnej. Dzięki pięknemu, nieregularnemu kształtowi i rozwiniętej bazie turystyki wodnej, zbiornik stanowi cieszącą się popularnością atrakcję Ziemi Sądeckiej.

okolice nowego sącza

2. Ogrody Biblijne w Muszynie

Ciekawy projekt, którego głównym zamiarem jest przekazywanie treści biblijnych w plenerze. Dzięki pomysłowym twórcom powstało miejsce do modlitwy i medytacji. Ogrody są czynne od wtorku do soboty w godzinach od 10 do 18. Niedziele i święta to dni wyłączone z organizowanych atrakcji, ale ogrody pozostają do dyspozycji zwiedzających jako miejsce zadumy i refleksji.

3. Miasteczko Galicyjskie

Miasteczko Galicyjskie to rekonstrukcja fragmentu zabudowy miejskiej, czy może bardziej małomiasteczkowej. Znajdziemy tu karczmę, ratusz a nawet remizę strażacką. Karczma nie tylko pięknie się prezentuje, ale również serwuje potrawy regionalnej kuchnia. Na terenie Miasteczka Galicyjskiego odbywają się liczne imprezy plenerowe, koncerty a również kiermasze świąteczne.

4. Ogrody Sensoryczne w Muszynie

Pięknie zorganizowane ogrody zmysłów mają oddziaływać na wszelkie nasze stresy. Ogrody są czynne całą dobę i są podzielone na kilka stref. Ogrody cieszą się dużym zainteresowaniem spacerowiczów.

5. Krynica Zdrój – Góra Parkowa

Znajdująca się w sercu uzdrowiska Góra Parkowa to szczyt wznoszący się na 741 m n.p.m. Park znajdujący się na jej zboczach został założony w 1810 roku oferuje niesamowite walory estetyczne. Do parku można wejść za darmo lub wybrać płatną kolejkę torową. Obie wersję wstępu oferują niezapomniane wrażenia.

6. Enklawa przyrodnicza „Bobrowisko” w Starym Sączu.

W tym niesamowicie malowniczym rejonie, w widłach Dunajca i Popradu powstała 400 stu metrowa kładka pozwalająca na obserwację miejscowej przyrody. W skład kładki wchodzi przeszło 70-cio metrowa zakryta ścieżka obserwacyjna. W enklawie umiejscowiono również dwie czatownie, a jedną z nich wyposażono w lunety widokowe. To doskonałe do prowadzenia obserwacji tutejszych zwierząt, wśród których z pewnością nie zabraknie uroczych bobrów.

7. Platforma Widokowa na Woli Kroguleckiej.

Wybudowana na wysokości około 550 m n.p.m i 200 m nad przepiękną Doliną Popradu platforma widokowa to miejsce, z którego rozciąga się niezwykły widok.

8. Ruiny zamku w Nowym Sączu.

Zamek w Nowym Sączu został wzniesiony w XIV wieku. Do dziś dnia zachowały się jedynie jego ruiny, w których nadal można poczuć kilkaset lat historii.

9. Zamek w Rytrze

Kolejną atrakcją tego typu jest Zamek w Rytrze. Pochodząca z przełomu XIII i XIV wieku warownia jest właśnie poddawana pracom konserwatorskim, dzięki którym odzyskuje dawny blask.

10. Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

To najstarsza świątynia znajdująca się w Nowym Sączu. Pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku i nadal funkcjonuje. W ciągu dnia jest zawsze otwarta.

Nocleg w Nowy Sączu

nocleg w nowym sączu

Zaletą Nowego Sącza nie są tylko zabytkowe uliczki i wspaniałe okolice. Turyści zachęcani są do noclegu w Nowym Sączu atrakcyjną ceną oraz ogromną gościnnością mieszkańców. W tej miejscowości znajdziemy naprawdę wiele miejsc, w których wyśpimy się jak w domu. Jednym z nich jest Villa Beata, pensjonat położony w spokojnej dzielnicy Nowego Sącza, będącej jednoczenie blisko centrum miasta. Nocleg w Villi Beta można zarezerwować na stronie nocleginowysacz.pl. Takie miejsce na nocleg sprawdzi się idealnie również jako baza wypadowa dla osób lubiących wychodzić w trasy po szlakach, których w Beskidzie sądeckim na pewno nie brakuje.